پیکان 2 - فولاد 1؛ درس استاد به شاگرد زرنگ!

پیکانی ها موفق شدند به سومین برد پیاپی خود دست پیدا کنند، آنها در بازی امروز روند موفقیت فولادی ها را قطع کردند و خود را 25 امتیاز کردند ......

پیکانی ها موفق شدند به سومین برد پیاپی خود دست پیدا کنند، آنها در بازی امروز روند موفقیت فولادی ها را قطع کردند و خود را 25 امتیاز کردند.
 
به گزارش  مدال  به نقل از "ورزش سه"، شاگردان مجید جلالی که دو بازی اخیر خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند در دیدار امروز مقابل فولادی قرار گرفتند که روند موفقیت آمیزی را در لیگ شانزدهم پشت سر گذاشته بودند، یاران نعیم سعداوی که نیمه اول بازی را به مانند همیشه نبودند در نیمه دوم و علیرغم حملات زیاد نتوانستند از پس حریف خود بربیایند و نیم فصل اول را با شکست به پایان رساندند.
 
 
هفته پانزدهم لیگ شانزدهم، جمعه 03/10/95، ساعت 15، ورزشگاه شهدای شهرقدس
داور: رضا عادل                    کمک ها: رضا سخندان، امیر مبشر
 
 
پیکان:
 
 
رحمان احمدی، امیرحسین صادقی، سیاوش یزدانی، علی حمودی، هاراپتیان، صادق بارانی، ماهان رحمانی، سیامک نعمتی(88 پیمان رنجبری)، ابوالفضل ابراهیمی(79 مهدی شیری)، گادوین منشا و مرتضی آقاخان(89 شهریار مقانلو)
سرمربی: مجید جلالی
 
 
فولاد خوزستان:
 
 
وحید طالب لو، ایوب والی، عبدالله کرمی، یوسف وکیا، سینا مریدی (75 بهرام رشیدفرخی)، حمید بوحمدان، محمود مطلق زاده، احمد عبدالله زاده(85 هادی حبیبی نژاد)، عبدالله ناصری(67 مهرداد جماعتی)، اسماعیل شریفات و ساسان انصاری
سرمربی: نعیم سعداوی
 
 
اخطار
 
 
وحید طالب لو(38)  - یوسف وکیا (43) از فولاد
 
ماهان رحمانی(57) از پیکان
 
 
 
شرح گل ها
 
 
 
پیکان 0 فولاد خوزستان 1 (دقیقه 33، گل به خودی ماهان رحمانی) : پیکانی ها که در نیم ساعت اول نبض بازی را در دست داشتند، در این دقیقه دروازه خود را باز شده دیدند، ماهان رحمانی از میانه های زمین در حالی که قصد داشت توپ را به دروازه بان خودی برساند، با ضربه خود به ناگاه دروازه تیم خود را باز کرد.
 
پیکان 1 فولاد خوزستان 1 (دقیقه 39، مرتضی آقاخان) : پاس در عمق برای پیکانی ها آقاخان را در موقعیت گلزنی قرار داد اما خطای دروازه بان فولاد روی این بازیکن باعث اعلام یک ضربه پنالتی شد و مرتضی آقاخان پشت این توپ ایستاد و گل تساوی پیکانی ها را به ثمر رساند.
 
پیکان 2 فولاد خوزستان 1 (دقیقه 43، علی حمودی) : یک ضربه ایستگاهی برای پیکانی ها به وجود آمد و علی حمودی پشت این توپ قرار گرفت و توانست به زیبایی دروازه تیم سابق خود را باز کند.
 
 
شرح بازی:
 
 
شاگردان مجید جلالی موفق شدند بازی خوب خود را با یک پیروزی شیرین به پایان برسانند و نیم فصل اول لیگ شانزدهم را با موفقیت به پایان برسانند.
پیکانی ها که گویی تمایل داشتند کار را در همان نیمه اول تمام کنند از ابتدای بازی، میانه میدان را در اختیار خود گرفتند، در پانزده دقیقه ابتدایی این تیم به دنبال تثبیت خود در زمین بود و به همین دلیل توپ و میدان را در اختیار خود گرفته بودند، پیکانی که که نبض بازی را در اختیار داشتند در این نیمه نگاه ویژه ای به ضربات ایستگاهی داشتند، آنها که روی ضربات کرنر و خطاهای پشت محوطه جریمه برنامه داشتند بارها دروازه حریف را با تهدید مواجه کردند. البته در این نیمه و در طرف مقابل فولادی ها نتوانستند به مانند بازی های قبلی در برابر حریف خود ظاهر شوند. گلزنی این تیم که روی اشتباه بازیکن پیکان صورت گرفت باعث شد تا شاگردان جلالی حملات خود را روی دروازه حریف بی مهابا کنند و در نهایت موفق شوند روی برنامه هایی که داشتند به دو گل دست پیدا کنند و نیمه اول را به سود خود به پایان برسانند.
اما در نیمه دوم فولادی ها که تمایل داشتند بازی را به تساوی برسانند از همان ابتدا حملات خود را روی دروازه حریف آغاز کردند، آنها به مرور حملات و فشار خود را روی دروازه خودروسازان بیشتر کردند اما دفاع حرفه ای پیکانی ها مانع از دریافت گل شد، یاران سعداوی بر خلاف نیمه اول، در نیمه دوم همان تیم با طراوت همیشگی بودند که می خواستند بازی را به تساوی بکشانند، البته پیکانی ها نیز در این نیمه چشم به ضدحملات داشتند و یکی دو بار نیز چیزی نمانده بود تا پیروزی خود را پرگل تر کنند که این اتفاق نیفتاد تا در نهایت پیکانی ها به سومین پیروزی پیاپی خود برسند و فولادی ها نیز پس از یازده هفته طعم شکست را بازهم بچشد.
 
 
بهترین بازیکن:
 
 
مرتضی آقاخان مهاجم پیکان که در این بازی پنجمین گل خود را به ثمر رساند موثرترین چهره تیم پیروز میدان در این بازی بود. در روزی که گلزن های برتر دو تیم موفق به گلزنی نشدند این آقاخان بود که تغییر را ایجاد کرد.
 
 
 
اتفاق ویژه:
 
 
پیروزی پیکان مقابل فولاد برد مجید جلالی مقابل دستیار سابقش در دو سال حضور در فولاد بود. نعیم سعداوی که بعد از 11 هفته دوباره طعم شکست را چشید تا پیکان که امسال تازه به دسته بالاتر صعود کرده به رده سوم جدول صعود کند.
 
 
 
 
دقایق حساس:
 
 
 
دقیقه 15 – حملات پیکانی ها با دو کرنر پیاپی ادامه یافت اما ضربه سر امیرحسین صادقی از بالای دروازه فولادی ها به بیرون رفت.
دقیقه 20 – ارسال گادوین برای سیامک نعمتی موقعیت خطرناکی روی دروازه فولادی ها به وجود آورد اما عبدالله کرمی با فرصت طلبی این فرصت را تبدیل به کرنر کرد.
دقیقه 25 – بازهم شاگردان جلالی روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شدند اما ضربه مهاجم این تیم با برخورد به مدافع تیم فولاد تبدیل به کرنر شد.
دقیقه 30 – ارسال دیگری روی دروازه فولاد با ضربه امیرحسین صادقی روی دروازه حریف ایجاد موقعیت خطرناکی کرد اما این توپ نیز از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 37 – اشتباه رحمانی در میانه میدان موقعیت خوبی برای حریف به وجود آورد اما فولادی ها از این موقعیت نتوانستند استفاده کنند و تنها یک کرنر به دست آوردند.
دقیقه 45 – ارسال بلند فولادی ها در محوطه جریمه پیکانی ها می توانست گل تساوی را برای این تیم به همراه داشته باشد اما ساسان انصاری نتوانست از این فرصت استفاده لازم را ببرد.
دقیقه 58 – ارسال کرنر فولادی ها توسط احمد عبدالله زاده با ضربه سر سینا مریدی دروازه پیکانی ها را تهدید کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 63 – شوت محکم بوحمدان از پشت محوطه جریمه با واکنش دیدنی احمدی راهی به دروازه پیکانی ها نیافت.
دقیقه 65 – پاس قطری و زیبای ابوالفضل ابراهیمی به محوطه جریمه فولادی ها ارسال شد با ضربه نعمتی چیزی نمانده بود تا دروازه فولادی ها را برای سومین بار باز کند اما واکنش طالب لو مانع از گل شدن این توپ شد.
دقیقه 67 – شوت اسماعیل شریفات با واکنش رحمان احمدی روبرو شد و توپ برگشتی نیز با اعلام آفساید توسط داور از دست فولادی ها پرید.
 
 
 
حاشیه:
 
 
 
* پیش از آغاز بازی، بازیکنان دو تیم به سراغ نیمکت حریف رفتند و بامربیان تیم مقابل به خوش بش پرداختند.
* در میان اجازه از مربیان حریف، رخصت طلبیدن ساسان انصاری، آقای گل لیگ برتر از مجید جلالی جالب به نظر می رسید، جلالی برای اولین بار از انصاری در ترکیب تیم فولاد استفاده کرد.
* حدود 100 هوادار فولادی از خوزستان به هواداری تیمشان در ورزشگاه شهدای شهر قدس آمدند.
* حدود 200 هوادار نیز به تماشای بازی پیکانی ها نشستند.
* پس از گذشت حدود سی دقیقه از بازی هنوز هواداران برای تماشای این بازی به ورزشگاه می آیند.
*هواداران تیم فولاد استقبال گرمی از بازی تیم شان داشتند، آنها در دقایق پایانی نیمه اول به حدود 1000 نفر رسیدند.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال