پیکفورد: پیراهن نویر را قاب می‌گیرم

جوردن پیکفورد، دروازه بان انگلیس، درباره برخوردی که با مانوئل نویر، دروازه بان آلمان، پس از شکست مانشافت به دست سه‌شیرها در یورو داشت، صحبت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، جوردن پیکفورد پس از پیروزی برابر آلمان در مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰، لحظه ای خاطره‌انگیز و استثنایی را در ورزشگاه ومبلی لندن تجربه کرد.

دروازه بان انگلیس فاش کرد که پس از پیروزی در مرحله یک هشتم نهایی انگلیس مقابل آلمان، موفق شده تا مانوئل نویر را راضی کند تا پیراهن خود را امضا کرده و به پیکفورد هدیه بدهد. او حلا قصد دارد تا این پیراهن را قاب بگیرد.

انگلیس سه شنبه شب موفق شد با دو گل رحیم استرلینگ و هری کین، آلمان را ۲-۰ شکست داده و به مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ صعود کند. پیکفورد در این بازی درون دروازه انگلیس بار دیگر درخشان ظاهر شد و توانست چهارمین کلین شیت پیاپی خود را ثبت کند.

پیکفورد درباره گرفتن پیراهن نویر گفت: "قبل از بازی گفته بودم که در پایان مسابقه از او خواهش می کنم که پیراهنش را به من بدهد و موفق به این کار هم شدم و تازه امضایش را هم گرفتم. برای من اتفاق خوب و خوشحال کننده ای بود.

بازی کردن برابر نویر در تیم ملی آلمان عالی بود و من حتما آن پیراهن را قاب می گیرم. او به من تبریک گفت و با وجودی که از شکست ناراحت بود اما برای من آرزوی موفقیت کرد."

جک گریلیش، ستاره تیم ملی انگلیس، در بازی برابر آلمان به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد و توانست زمینه ساز هر دو گل انگلیس در نیمه دوم بازی شود. اکنون بسیاری خواهان آن شده اند که در بازی فردا شب انگلیس برابر اوکراین، گریلیش از ابتدا به زمین برود.

پیکفورد در این باره گفت: "من شنیدم که وقتی او به زمین آمد هواداران چطور عنان از دست دادند و دیوانه شدند. او فوتبالیست بسیار با استعدادی است، اما فقط جک نیست که اینطور است، چه کسانی که از ابتدا بازی می کنند یا روی نیمکت هستند، همه دراین تیم از استعداد و توانایی زیادی برخوردارند. اما معتقدم که جک محبوب تماشاگران است."

پیکفورد که دروازه‌بان باشگاه اورتون است، درباره رافا بنیتس، سرمربی جدید این تیم نیز صحبت کرد. با پیوست کارلو انچلوت یبه رئال مادرید، اورتون مدتی را به دنبال جانشین مناسب برای کارلتو گشت و در نهایت با رافا بنیتس به توافق رسید. انتخابی که البته حاشیه های زیادی را به همراه داشت چرا که بنیتس سال ها سرمربی تیم رقیب همشهری اورتون یعنی لیورپول بود.

پیکفود گفت: "برای کارلو سخت بود که درخواست رئال را رد کند و با رفتن او به مادرید ما می دانستیم که یک سرمربی جدید خواهیم داشت. رافا سرمربی جدید ما است و شما سابقه او و جام های قهرمانی که برده و تمایلش برای همیشه بردن را دیده اید.

او شب گذشته به من زنگ زد. خوب بود که با او صحبت کردم. او گفت که از یورو لذت ببرم، برای انگلیس بدرخشم و وقتی برگشتم من را خواهد دید."

تگ ها


تیم ملی آلمان یورو ۲۰۲۰ تیم ملی انگلیس جوردن پیکفورد مانوئل نویر