پیکه؛اگر برای تیم ملی اسپانیا دردسرساز هستم، می‌روم

به گزارش مدال به نقل ازخبرگزاری تسنیم، جرارد پیکه حمایت خود از همه پرسی جنجالی استقلال ایالت کاتالونیا از دولت اسپانیا را اعلام کرد و گفت که اگر ماندنش در تیم ملی اسپانیا برای این تیم دردسرساز شود، آن را ترک خواهد کرد ......

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، جرارد پیکه حمایت خود از همه پرسی جنجالی استقلال ایالت کاتالونیا از دولت اسپانیا را اعلام کرد و گفت که اگر ماندنش در تیم ملی اسپانیا برای این تیم دردسرساز شود، آن را ترک خواهد کرد.

پیکه که پیش از این هم اعلام کرده بعد از جام جهانی 2018 به دوران بازیگری اش در رده ملی پایان می دهد با چشمانی که اشک در آن حلقه زده بود در جمع خبرنگاران گفت: اگر هر یک از مدیران یا فدراسیون فوتبال اسپانیا معتقدند که وجود من برای تیم ملی دردسرساز یا آزار دهنده است، من با کمال میل تیم ملی را ترک می کنم.

پیکه در ادامه به اتفاقات روز اخیر در ایالت کاتالونیا (مداخله پلیس اسپانیا برای ممانعت از برگزاری همه پرسی استقلال ایالت کاتالونیا با هجوم به حوزه های اخذ رأی و ضرب و شتم گروه زیادی از رأی دهندگان) اشاره و عنوان کرد: من به مردم کاتالونیا افتخار می کنم. این بدترین تجربه زندگی من بوده است.

مدافع میانی کاتالان بارسلونا سپس به انتقاد از ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا پرداخت و به شیوه ای کنایه آمیز درباره او گفت: نخست وزیر در سطحی قرار دارد که همه می دانند و در حالی به سراسر دنیا سفر می کند که نمی تواند به زبان انگلیسی صحبت کند. او و رئیس دولت از تمام رسانه های شان برای انتشار اخبار دروغ استفاده می کنند. آنها همیشه ما را به عنوان یک اقلیت کم تعداد معرفی کرده اند که با ایجاد سروصدا زیادی می خواهد خودش را به همه نشان دهد اما نشان داده شد که این طور نیست. مشخص شد که ما نه تنها چندین میلیون نفریم بلکه به شیوه ای پرسر و صدا هم نمی خواهیم خودمان را نشان دهیم. آنها کاری کردند که خیلی ها باور کنند ما کاتالان ها انسان های بدی هستیم و من هم چیزی ندارم علیه شان بگویم. فقط همین را می گویم که ما مردم بدی نیستیم و فقط می خواهیم رأی بدهیم.

 

تگ ها


اخبار روز جرارد پیکه بارسلونا لالیگا فوتبال