پیکه با چشمانی گریان: اگر اسپانیا با منِ کاتالان مشکل دارد، از تیم ملی خداحافظی می کنم

مدافع تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا می گوید اگر تیم ملی با او مشکل دارد، آماده است از تیم خداحافظی کند ......

مدافع تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا می گوید اگر تیم ملی با او مشکل دارد، آماده است از تیم خداحافظی کند.

 مشکلاتی   که امروز در بارسلونا پیش آمد، احتمالا ابعاد مهمی خواهد داشت. درگیری نیروهای پلیس حکومت مرکزی اسپانیا با رای دهندگان که صدها مجروح به جا گذاشته است، روز تاریکی در تاریخ کاتالونیا بوده است. در لحظاتی که مقامات بارسلونا یکی پس از دیگری در حال استعفا هستند، تهدیدات دولت باعث شد بلوگرانا به میدان برود و حریفش را ببرد.

با این حال مصاحبه گریان پیکه، مهمترین اتفاق بازی امروز بود:

هیئت مدیره باشگاه هرکاری کرد که بازی نکنیم. آنها با ما صحبت کردند. بازی کردن خیلی سخت بود. این بدترین تجربه زندگی حرفه ای من است. در رختکن در این باره صحبت شد و ما تصمیم گرفتیم بازی کنیم. نظر من شخصا مهم نیست. بحث هایی در مورد بازی یا عدم بازی مطرح شد که در نهایت به این نتیجه رسیدند که بازی انجام شود. لاس پالماس می خواست بازی کند. من می فهمم که عده ای از هواداران این تصمیم را درک نمی کنند. 

پیکه ادامه داد:

ما ۶ یا ۷ تظاهرات بدون خشونت تاکنون داشته ایم و اتفاقی که امروز رخ داد، در تمام جهان دیده شد. من یک کاتالان هستم(گریه اش شدید می شود)، من احساس یک کاتالان دارم. پلیس و گارد امنیتی اینجا آمدند و چنین کارهایی انجام دادند. اگر سرمربی یا فدراسیون فوتبال اسپانیا فکر می کند من مشکل هستم، من قبل از جام جهانی از تیم ملی اسپانیا خدافظی می کنم. ما اقلیت نیستیم. ما میلیون ها انسان هستیم. ما بد نیستیم. ما می خواهیم رای دهیم. رفتن به تیم ملی ربطی به وطن پرستی ندارد، بلکه در مورد این است که کارت را به نحو احسن انجام دهی. بازیکنان دو رگه زیادی هستند که این کار را می کنند.  

جرارد پیکه در پایان گفت:

امروز فوتبال، کمترین اهمیت ممکن را داشت. من فقط می خواستم بازی تمام شود. عکس هایی که امروز دیدم را باور نمی کردم. تصمیمی که امروز گرفتند، یکی از بدترین تصمیم هایی بود که طی ۴۰ تا ۵۰ سال اخیر در این کشور گرفته شده است.  تنها جدایی بین کاتالونیا و اسپانیا را بیشتر شد. من برای تیم ملی بازی می کنم زیرا می دانم که بخش مهمی از اسپانیا با اتفاقاتی که امروز در بارسلونا رخ داد، مخالف هستند.

تگ ها


اخبار روز جرارد پیکه اسپانیا فوتبال