پیکه:کسی نمی‌تواند تعهد من به تیم ملی اسپانیا را زیر سوال ببرد

مدافع تیم ملی اسپانیا می گوید کسی نمی تواند تعهد وی به این تیم را زیر سوال ببرد ......

مدافع تیم ملی اسپانیا می گوید کسی نمی تواند تعهد وی به این تیم را زیر سوال ببرد.

جرارد پیکه که یکی از موافقان اصلی استقلال کاتالونیا از اسپانیاست، در کنفرانس خبری امروز (چهارشنبه) در محل تمرین تیم ملی فوتبال اسپانیا گفت: به درخواست لوپتگی اینجا هستم تا شفاف سازی کنم. سعی می کنم به هر طریقی که می توانم به تیم ملی اسپانیا کمک کنم. کسی نمی تواند تعهد من به تیم اسپانیا را زیر سوال ببرد.

وی ادامه داد: غیرممکن است که همه ما عقیده ای یکسان داشته باشیم. اگر من شانس دادن رأی مثبت به استقلال کاتالونیا را داشته باشم، در عین حال به کسانی که عقیده ای متفاوت دارند، احترام می گذارم با این حال فکر نمی کنم که مشکلی برای بازی کردن یک استقلال طلب در تیم ملی اسپانیا باشد.

پیکه تصریح کرد: اگر تیم ملی کاتالونیا وجود نداشته باشد و شما مشکلی با اسپانیا نداشته باشید، فکر کنید که اسپانیا کشوری فوق العاده است و مردمانی فوق العاده دارد، چرا نتوانید برایش بازی کنید؟ در این مورد (کاتالونیا و اسپانیا) هیچ گاه خودم را در یک طرف خاص قرار نمی دهم و تنها گفتم که مردم باید به همه پرسی رأی دهند. حتی اگر مخالف هم باشیم، باید در گفت وگوهای مان به یکدیگر احترام بگذاریم.

مدافع بارسلونا تأکید کرد: حس می کنم که هم تیمی هایم هم از این بحث های چند روز اخیر خسته شده اند و به همین خاطر اینجا حاضر شدم. اینکه گفته می شود رابطه من با راموس شکرآب شده، باید بگویم این موضوع حقیقت ندارد و رابطه ما فوق العاده است.

مدافع تیم ملی اسپانیا در پاسخ به این پرسش که «آیا خود شما می خواهید که کاتالونیا از اسپانیا استقلال پیدا کند؟»، گفت: این سوالی میلیون دلاری است و نمی توانم پاسخی به این پرسش بدهم. فوتبالیست ها چهره هایی جهانی هستند و نمی خواهم خودم را در یک سمت قرار دهم. در حال حاضر پاسخ من به این پرسش مهم نیست. ما در شرایط سیاسی پیچیده ای هستیم و پیش بردن این مکالمه به این سمت و سو اوضاع را بدتر می کند و ممکن است هر برداشتی از این صحبت ها شود.

پیکه در پاسخ به این پرسش که «آیا به بازنشستگی از تیم ملی اسپانیا فکر می کنید؟»، اظهار داشت: من تقریباً 10 سالی است که در تیم ملی اسپانیا هستم و نمی خواهم از درِ پشتی بروم.

مدافع بارسا در پاسح به این پرسش که «در صورت استقلال کاتالونیا ترجیح می دادی برای کدام تیم بازی کنید؟»، گفت: نمی دانم چه اتفاقی خواهد افتاد. این سناریویی است که آن را در نظر نگرفته ام، اما اگر این اتفاق بیفتد، استقلال کاتالونیا از اسپانیا به مانند برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) سه یا چهار سال به طول خواهد انجامید، که آن موقع من 33 ساله خواهم بود و فکر نمی کنم در آن سن باید تصمیمی در این مورد بگیرم، از این رو به چنین سناریویی فکر هم نمی کنم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش خاطرنشان کرد: گفت وگو مردم را به هم نزدیکتر می کند. استقلال کاتالونیا مثل پسر بچه 18 ساله ای است که قصد ترک خانه پدری اش را دارد. اگر با او صحبت کنید، ممکن است از این کار منصرف شود.

پیکه ادامه داد: چیزی که در حال حاضر می خواهم، ارائه یک بازی خوب در روز جمعه برابر آلبانی (در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه) است. فکر می کنم این نسبت به هر چیزی اولویت دارد. چیزی هم که بیش از هر چیزی اذیتم می کند این است که این اتفاقات روی هم تیمی هایم تأثیر بگذارد و اینکه اصلاً چرا من اینجا نشسته ام!

مدافع آبی واناری ها صحبت های خود را این طور جمع بندی کرد: دوست دارم مردم ببینند که من از افکارم دفاع می کنم، اما در عین حال به کسانی که عقیده متفاوتی نسبت به من دارند، احترام می گذارم. باید بنشینیم و با هم صحبت کنیم، نه تنها سیاسیون، بلکه همه مردم.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال