چاره‌ای جز تمکین از ستاد کرونا نداریم

فرید فتاحیان گفت: متاسفانه چاره ای جز تمکین نداریم و باید آنچه که دولت و وزارت بهداشت اعلام می‌کند را قبول کنیم....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، دبیر فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو در خصوص برنامه فدراسیون برای ملی‌پوشان و بازگشایی مجدد استخرها گفت: فعلا  که چاره ای جز تمکین نداریم. مجبوریم هر آنچه را که دولت، وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا اعلام می‌کنند را قبول کنیم. متاسفانه تهران شرایط مساعدی ندارد و ما هم از دستورات تمکین می‌کنیم و تنها امیدواریم شرایط مساعد شود.


فتاحیان در پاسخ به این سوال که آب گسترش دهنده ویروس است یا کلر موجود از بین برنده آن گفت: کلر استخر چون به مقدار ۳ ppm است ویروس را از بین می‌برد اما در واقع در حال حاضر هیچ فرقی بین استخر، باشگاه بدنسازی و ... نیست. پیش از کرونا هم مسئولان روی نظافت استخر بیشتر حساس بودند اما اگر خدایی نکرده فردی ناقل باشد ممکن است بیماری منتقل شود.

وی افزود: در حال حاضر ملی‌پوشان ما تعدادشان خیلی کم و در حد سه یا چهار نفر است و راحت می‌توان فاصله گذاری را رعایت کرد. اما با همه این‌ها باید ما هم بیشتر رعایت کنیم. هیچ چیز مهمتر از سلامت ورزشکارانمان نیست. ما دنبال این هستیم که قبل از هر چیزی سلامت و ایمنی ملی‌پوشان حفظ شود. اگر شرایط بهتر شود قطعا استخرها هم بازگشایی خواهند شد.


دبیر فدراسیون در پاسخ به این سوال که ملی‌پوشان شنا از باز و بسته شدن استخرها گلایه دارند گفت: چاره نیست. به خاطر ۲ یا ۳ ورزشکار نمی‌توانیم تسلیم شویم. آن‌ها جوانتر هستند و شاید حساسیت‌هایشان کمتر باشد ولی می‌بینید که احسان حدادی کرونا گرفت. واقعا این بیماری به سلامتی بدن و ریه‌ها آسیب می‌زند. شاید آن‌ها از روی غرور جوانی صحبت کنند اما ما باید از دستورات ستاد مقابله با کرونا و دولت تمکین کنیم.

تگ ها


ویروس کرونا شنا