چالش جدید بارسا؛ برابری با رکورد رئال در چمپیونزلیگ

بارسلونا در صورت برتری بر فرانس واروش و یوونتوس می تواند با رکورد چمپیونزلیگی رئال برابری کند....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از موندودپورتیوو، بارسلونا هر ۴ بازی قبلی خود در دور گروهی لیگ قهرمانان فصل جاری را با پیروزی پشت سر گذاشته است. بارسا دو بار دیناموکیف را شکست داده و یوونتوس را نیز در تورین ۰-۲ شکست داد. بارسا همچنین در نوکمپ ۵-۱ بر فرانس واروش پیروز شد و امشب بازی برگشت را در زمین این تیم پیش رو دارد.

بارسا در صورت پیروزی در بازی امشب و سپس هفته بعد برابر یوونتوس، موفق به کسب ۱۸ امتیاز کامل دور گروهی خواهد شد. تنها یک بار در فصل ۰۳-۲۰۰۲ با هدایت لوئیس فان خال بارسا توانسته بود هر ۱۸ امتیاز دور گروهی را بگیرد.

بارسا توانسته بود بروژ، لوکوموتیو مسکو و گالاتاسرای را در هر دو بازی رفت و برگشت شکست داده و با ۱۳ گل زده و ۴ گل خورده راهی دور دوم گروهی شود. باشگاه کاتالان با ۱۶ امتیاز در دور دوم گروهی نیز صدرنشین شد ولی با شکست از یوونتوس در مجموع دو بازی رفت برگشت، نتوانست به نیمه نهایی برسد.

در تاریخ لیگ قهرمانان، رئال تنها تیمی است که دو بار توانسته هر ۱۸ امتیاز دور گروهی را کسب کند و رکورددار است. این تیم در فصول ۱۲-۲۰۱۱ و ۱۵-۲۰۱۴ با ژوزه مورینیو و کارلو آنچلوتی توانسته بود همه تیم ها را در گروهش شکست دهد.

میلان در فصل ۹۳-۱۹۹۲، پی اس جی در فصل ۹۵-۱۹۹۴، اسپارتاک مسکو در فصل ۹۶-۱۹۹۵، بارسلونا در فصل ۰۳-۲۰۰۲ و بایرن در فصل ۲۰-۲۰۱۹ موفق به پیروزی در همه بازی های دور گروهی خود شده بودند.

تگ ها


بایرن مونیخ آث میلان پاری سن ژرمن بارسلونا رئال مادرید