چالش جدید برای باشگاه استقلال/ پاتوسی می‌تواند در لیگ برتر بازی کند؟

در مورد حضور آیاندا پاتوسی در باشگاه استقلال چالشی جدید به وجود آمده است....

به گزارش مدال،در بخشی از برنامه‌ی شب گذشته‌ی نود دستور العمل نحوه جذب بازیکنان خارجی در لیگ بررسی شد که یا باید در دو سال گذشته عضو تیم ملی کشورشان باشند و در لیگ قهرمانان قاره ای بازی کرده باشند یا 10 بازی در دو فصل گذشته لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی انجام داده باشند.

در ادامه محمودزاده رییس کمیته نقل و انتقالات لیگ برتر روی خط تلفنی آمده و درباره انتقال جنجالی پاتوسی به استقلال و صدور مجوز برای او توسط سازمان لیگ صحبت کرد.

بعد از صحبت‌های محمودزاده مجری برنامه نود اعلام کرد این بازیکن 9 بازی در لیگ و حذفی انجام داده و در سالهای 2017 و 2018 هم بازی ملی نداشته اما یک بازی او در سال 2016 را ملاک قرار داده اند و مجوز او را صادر کرده اند. مسئولان سازمان لیگ زمانی که دیدند که پاتوسی شرایط لازم را ندارد مهندسی معکوس کردند و دیدند پاتوسی یک بازی در سال 2016 انجام داده پس ملاک را به جای سال، بر مبنای فصل حساب کردند تا این بازی ملی حساب شود و مجوز او صادر شود. اما حتی اگر مشکل تعداد بازیهای این بازیکن هم حل پنجره نقل وانتقالات بسته شده و ITC پاتوسی هنوز صادر نشده و تازه شنبه همین هفته ITC او ارسال شده و براساس قانون صدور مجوز بازی او غیرقانونی است.

امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این مساله روی خط آمد و تاکید کرد ساعت 23:30 شب آخرین روز نقل و انتقالات درخواست صدور ITC پاتوسی را ارسال کرده ایم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. ملاک زمان ارسال درخواست ITC است نه زمان صدور آن.

فردوسی پور در واکنش گفت متن صریح بند 9 قوانین نقل و انتقالات فیفا می گوید زمانی که ITC به دست فدراسیون باشگاه مقصد یعنی استقلال می رسد باید در پنجره نقل و انتقالات باشد نه زمانی که در خواست را اعلام می کنید و می ترسم اگر با این بازیکن وارد لیگ قهرمانان آسیا شوید تمام بازی های شما سه بر صفر بازنده شود.

فتحی در پاسخ به این مساله گفت: نگران لیگ قهرمانان آسیا نباشید چون آنجا شانتاژ وجود ندارد و بند 8 آیین نامه صراحت دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

تگ ها


فوتبال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال