چالش عبور از ۱۳ بازیکن برای مقدماتی جام ملت‌ها

تیم ملی فوتبال زنان ایران برای شرکت در حضور در مقدماتی جام‌ملت‌های آسیا خود را آماده می‌کند....

به گزارش "ورزش سه" در شرایطی این روزها در کمپ تیم‌های ملی، تیم ملی فوتبال زنان اردو زده است که هدف آن‌ها ادامه مسیر آماده‌سازی‌شان برای حضور در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیاست؛ اولین اردوی تیم ملی پس از انجام قرعه‌کشی و مشخص شدن رویارویی با تیم‌های ملی اردن و بنگلادش در مرحله مقدماتی جام ملت‌ها، با حضور ۳۶ بازیکن در جریان است.

هدف ایراندوست از دعوت ۳۶ بازیکن این بوده که بتواند با دقت بیشتری ۲۳ بازیکن منتخب خود را انتخاب کند و در اردوهای بعدی تیم ملی فوتبال زنان نیز بتواند روی کیفیت این بازیکنان تمرکز کند و نکات مدنظر خود را به آن‌ها منتقل کند تا در فاصله دو ماه تا شروع مسابقات مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا که میزبان گروه ایران، کشور بنگلادش خواهد بود، ملی‌پوشان به سطح ایده‌آل برسند.

البته ایراندوست تقریبا در اردوی تمرینی گذشته، سعی کرده تا بازیکنان منتخب خود را جدا کند و سطح کیفی دیگر بازیکنان را با قرار دادن در تیم مقابل بسنجد و این‌چنین لیست خود را برای مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا که شهریورماه برگزار خواهد ببندد.

البته این روزها اردوی تیم ملی فوتبال زنان یک غایب سرشناس هم دارد و او کسی جز یاسمن فرمانی نیست که به دلیل تمرینات باشگاهی‌اش در بلژیک با تیم شالروا اجازه حضور در اردوی ملی ندارد و سرنوشت حضور او در اردوهای بعدی تیم ملی مشخص نیست.

این روزها کادرفنی تیم فوتبال زنان به ویژه مریم ایراندوست به کمک دستیار خود سمیه شهبازی به دقت عملکرد بازیکنان را زیرنظر دارند تا بتوانند ۲۳ بازیکن شاخص اردو را گزینش کنند و احتمال انتخاب یکی دو بازیکن جدید، برای اردوهای بعدی و تکمیل کردن فهرست تیم ملی وجود دارد؛ بازیکنانی که باید حداکثر توانایی خود را نشان بدهند تا کادرفنی تیم ملی مجاب به انتخاب آن‌ها و جایگزینی برای دیگر ملی‌پوشان که از پیش در اردوهای گذشته هم حضور داشتند، شود.

تگ ها


فوتبال بانوان