چالش منچستریونایتد؛ پیدا کردن جانشین برای پوگبا و لوکاکو

منچستریونایتد و تمام انتخاب‌های ممکن برای پر کردن جای خالی پوگبا و لوکاکو که درخواست جدایی داده‌اند....

جدید منچستریونایتد درخواست جدایی پل پوگبا و روملو لوکاکو حالا تبدیل به بحران اولگنار سولشر و پیدا کردن جانشین برای آنها شده است. اما از دست دادن این دو بازیکن لزوما به ضرر یونایتد نخواهد بود. بر اساس گزارش‌ها اد وودوارد در این تابستان تنها ۱۰۰ میلیون پوند برای خرید بازیکنان جدید کنار گذاشته. همین حالا ۷۰ میلیون پوند این بودجه خرج خرید ارون ون-بیساکا و دنیل جیمز شده. بنابراین اوله گونار سولشر می‌تواند با درآمد حدود ۲۰۰ میلیونی از فروش پوگبا و لوکاکو شکل و شمایل جدیدی به تیمش بدهد.

 برای جانشینی پوگبا یونایتد نیاز به هافبکی خلاق و بازی‌ساز دارد. کریستین اریکسن بهترین گزینه است. هافبک دانمارکی تاتنهام سال‌هاست خودش را در لیگ برتر به اثبات رسانده و با توجه به اینکه تنها یک سال از قراردادش با اسپرز باقی مانده، آماده انتقال به تیمی دیگر شده. اریکسن و پوگبا هر دو گزینه‌های رئال هم هستند. پس می‌توان تصور کرد اگر پوگبا راهی برنابئو شود، اریکسن راه اولدترافورد را پیش بگیرد. چنین انتقالی البته نیازمند مذاکره با دنیل لیوی است، کاری که به هیچ وجه ساده نیست. گزینه دیگر برای خط میانی برونو فرناندز است. به نظر می‌رسد یونایتد بدون توجه به آینده پوگبا دنبال جذب این هافبک پرتغالی است، هافبکی که فصل پیش در ۵۰ بازی برای اسپورتینگ لیسبون ۳۱ گل زد. این آمار فوق‌العاده قطعا چشم سولشر را گرفته، مربی‌ای که مشخصا نیاز به گل‌های بیشتری از سوی هافبک‌هایش دارد. قیمت بالای ۵۵ میلیون پوند که اسپورتینگ برای فروش ستاره‌اش گذاشته  باعث شده فعلا منچسترسیتی و لیورپول و تاتنهام از کورس امضای قرارداد با او کناره‌گیری کنند. آیا وودوارد حاضر خواهد شد این مبلغ را برای خرید فرناندز ۲۴ساله پرداخت کند؟

اما برای خط حمله هم یونایتد نیاز به جایگزینی برای روملو لوکاکو دارد. شاید از نظر بسیاری از هواداران شیاطین سرخ، مهاجم سابق اورتون خرید چندان موفقی برای تیمشان نباشد، اما لوکاکو در 96 بازی برای یونایتد ۴۲ گل زد، آماری که هیچکدام از مهاجمین دیگر این تیم نزدیکش هم نرسیدند. نام‌هایی مانند پائولو دیبالا و نیکولاس پپه گزینه‌هایی محتمل به حساب می‌آیند. یونایتد از زمانی که دیبالا برای پالرمو بازی می‌کرد به او علاقه داشت. دیبالا دو فصل پیش، در جایگاه ستاره اول تیمش، ۲۲ گل در ۳۳ بازی لیگ زد. اما پیوستن کریستیانو رونالدو به جمع بیانکونری باعث شد او جایگاهش را از دست بدهد و آمارش به تنها پنج گل در فصل قبل سری آ کاهش پیدا کند. به همین دلیل احتمال اینکه یوونتوس حاضر به فروش این ستاره آرژانتینی شود زیاد است. پپه هم گزینه دیگر یونایتد در این تابستان است. یونایتد مدت‌هاست یک بال راست طراز اول نداشته. برای همین پپه می‌تواند انتخابی منطقی‌ باشد. وینگر گلزن لیل در حال حاضر درگیر جام ملت‌های آفریقاست و بعد از پایان این تورنمنت تصمیم قطعی‌اش برای آینده‌اش را خواهد گرفت.

بیشتربخوانید:

گرانترین خریدهای تاریخ منچستریونایتد؛ ثروتمند و ناموفق!

 

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی پل پوگبا روملو لوکاکو منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال