چالش نخست کی‌روش - برانکو؛ اردوی اول

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: برخلاف تمام بدبینی های روزهای آخر سال 95 کی روش دوباره از پرسپولیسی ها به تیم ملی دعوت کرد و با وجود اینکه کمتر از قبل از آنها بهره گرفت(در سه بازی آخر مقدماتی دو یا سه بازیکن پرسپولیس در ترکیب اصلی تیم ملی بودند) اما حضور این بازیکنان در پیش رفتن تیم ملی و رکوردی که بر جای گذاشت مشهود بود کما اینکه مهدی طارمی در هر سه بازی گل زد و بیرانوند هم در هر سه مسابقه دروازه اش رابسته نگه داشت و با وجود ثبت موفقیت به نام کار گروهی نمی توان از توانایی های این نیروهای قرمز به راحتی گذشت ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: برخلاف تمام بدبینی های روزهای آخر سال 95 کی روش دوباره از پرسپولیسی ها به تیم ملی دعوت کرد و با وجود اینکه کمتر از قبل از آنها بهره گرفت(در سه بازی آخر مقدماتی دو یا سه بازیکن پرسپولیس در ترکیب اصلی تیم ملی بودند) اما حضور این بازیکنان در پیش رفتن تیم ملی و رکوردی که بر جای گذاشت مشهود بود کما اینکه مهدی طارمی در هر سه بازی گل زد و بیرانوند هم در هر سه مسابقه دروازه اش رابسته نگه داشت و با وجود ثبت موفقیت به نام کار گروهی نمی توان از توانایی های این نیروهای قرمز به راحتی گذشت.

 تیم ملی به جام جهانی صعود کرد و پرسپولیس هم ضمن کسب مقام قهرمانی لیگ برتر به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا راه یافت اما فصل بعد و زمانی که تقویم پرسپولیس فشرده تر از قبل دنبال شود و تیم ملی هم در راستای آماده سازی برای جام جهانی کار سخت تر و پیچیده تری داشته باشد شرایط باید به گونه ای باشد که نه تیم ملی متضرر شود نه پرسپولیس.
کارلوس کی روش در آخرین اظهارنظرهای خود و ضمن اعلام برنامه های تیم ملی در یک سال آینده گفته پرسپولیس باید مثل باشگاه های بزرگ اروپایی که بعضا هر سه روز یک مسابقه انجام می دهند فداکاری کند. کی روش البته به شرایط استثنایی پرسپولیس واقف است و به این نکته در صحبت های خود اشاره کرده اما آیا باید دید پرسپولیس ظرفیت انجام این کار یا به قول کی روش فداکاری بزرگ را دارد یا خیر؟
با برنامه ای که کی روش اعلام کرده و تمام کمپ های تمرینی تا 23 خرداد ماه سال آینده و قبل از جام جهانی را دیده مشخص است که تیم ملی در طول یک سال 59 روز در اردو خواهد بود. از این میان و با در نظر گرفتن اینکه فصل هفدهم لیگ برتر از روز 5 مردادماه آغاز خواهد شد و 7 اردیبهشت سال آینده به پایان می رسد دو اردوی آخر یعنی 38 روز این 59 روز تداخلی در لیگ برتر ایجاد نمی کند و به نظر نمی رسد 21 روز تعطیلی در لیگ 9 ماهه و انجام شش بازی تدارکاتی برای تیم ملی زیاده خواهی و نامتعارف باشد.
با این حال اردوی اول تیم ملی و نخستین کمپی که کی روش در نظر گرفته می تواند برنامه های پرسپولیس را با چالش مواجه کند. اولین کمپ تیم ملی از اول تا 14 شهریورماه برگزار خواهد شد. این اردو احتمالا بعد از برگزاری چهار هفته از فصل جدید لیگ برتر و به مدت دو هفته برگزار می شود و تاریخ شروع اردو اما درست فردای بازی رفت پرسپولیس مقابل الاهلی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان است. حال اگر اردوی تیم ملی در خارج از کشور باشد و مثلا بازی پرسپولیس در بیشکک قرقیزستان برگزار شود شرایط برای ملی پوشان پرسپولیس دشوار می شود. با توجه به شرایط پرسپولیس اگر تصور کنیم این تیم دوباره 5 یا 6 ملی پوش داشته باشد حدود 20تا 25 درصد نیروهای کی روش احتمالا یکی دو روز اول اردو را از دست خواهند داد. از طرفی اگر قرار بر حضور بازیکنان پرسپولیسی در اردوی تیم ملی باشد برانکو در فاصله بین دو بازی رفت و برگشت مقابل الاهلی بهترین مهره هایش را به مدت دو هفته در اختیار نخواهد داشت. هر چند این بازیکنان یک هفته مانده به بازی برگشت در ابوظبی به تیم برمی گردند اما بعید نیست به محض بازگشت به اردوی تیم مسابقه ای در لیگ برتر در پیش داشته باشند. با این حساب شرایط برای بازیکنان و برانکو سخت خواهد شد چرا که هم بحث خستگی و آسیب پذیری بازیکنان پیش می آید هم وضعیت فنی پرسپولیس در آستانه یک مسابقه مهم آسیایی به هم می ریزد.
هر چند بعید است دیگر چالشی بین سرمربی تیم ملی و پرسپولیس ایجاد شود اما به نظر می رسد برای این مقطع زمانی یا برانکو و بازیکنان ملی پوشش فداکاری کنند و با سختی ها کنار بیایند یا اصلا در اردوی دو هفته ای شهریورماه شرکت نکنند. شاید هم کی روش فداکاری کند و اصلا از پرسپولیسی ها دعوت نکند. یا چنانچه بازیکنان به اردو رفتند سازمان لیگ هم می تواند بازی احتمالی لیگ برتری سرخ ها بعد از اردوی دو هفته ای را لغو کند و به پرسپولیس کمک کند که البته حتی در این صورت مشکلات پیش گفته تا حدود زیادی وجود خواهد داشت.
بعد از صحبت ها یکی روش در مورد وضعیت پرسپولیس و اشاره اش به فداکاری هنوز برانکو موضعی نگرفته اما باید دید در بازگشت پروفسور به ایران و شروع تمرینات پیش فصل پرسپولیس طرفین از حالا می توانند برای معضل دوماه بعدشان به نتیجه مشترک و مفید برسند یا خیر.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال