چراغپور در گفتگو با مدال: مطمئن باشید به جام جهانی نمی رویم

مربی پیشین تیم ملی ضمن اشاره به سن بالای بازیکنان این تیم اظهار داشت: مطمئن هستم با امدن هر مربی بازهم به جام جهانی 2022 قطر صعود نمی‌کنیم....

به گزارش مدال، جلال چراغپور درباره تاخیر در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: این سوالی است که مدیران فدراسیون فوتبال با تغییر مواضع خود باید پاسخ بدهند. همان هایی که بخاطر بستن قرارداد با مارک ویلموتس خوشحال بودند و سر از پا نمی شناختند حالا باید مسئولیت آشفتگی فعلی را بر عهده بگیرند.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص زمزمه های حضور احتمالی برانکو ایوانکوویچ در راس کادرفنی تیم ملی تصریح کرد: برانکو را تمام فوتبالدوستان ایرانی می شناسند. او نیز خیلی خوب با تمام آداب و رسوم و شخصیت ایرانی ها آشناست. به خوبی هم می داند که تیم ملی نیاز به چه ابزاری دارد.

وی در ادامه افزود: البته سبک کاری برانکو نشان داده است که با صبر زیاد و کندی خاصی، تاکتیک های خود را در ذهن بازیکنان جا می کند. همین علت هم باعث شده تا در چندسال گذشته سراغ هر تیمی رفته است ابتدای راه موفق نبوده اما در طولانی مدت توانسته است اثرات خوبی را از خود به جای بگذارد. برانکو سبک و شیوه مربیان بلوک شرق اروپا را پیاده می کند. واضح است که چه کارهایی را هم در تیم ملی انجام خواهد داد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره احتمال حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تصریح کرد: ابتدا می خواهم مقدمه ای برای این موضوع بیان کنم. مشکل تیم ملی در حال حاضر انتخاب برانکو یا مربی ایرانی نیست. مشکل تیم ملی در حال حاضر بازیکنان هستند. تیمی که کارلوس کی‌وش رشد داد و مارک ویلموتس هم خواست با همان نفرات نتیجه بگیرد اما سن بالای برخی بازیکنان کلیدی و نبود ابزار لازم برای تغییر سیستم باعث شکست مقابل عراق و بحرین شد.

وی یادآور شد: تیم ملی با مارک ویلموتس هیچ تاکتیکی نداشت. حالا باید یک مربی بار دیگر افکار فنی خود را به سختی برای بازیکنان تعریف کند. تیم ملی تا شروع دور برگشت بازی های مقدماتی راهیابی به جام جهانی قطر تنها دو اردوی کوتاه مدت دارد که قطعا برای هر مربی درجه یکی زمان بسیار اندکی است که نتیجه بگیرد.

چراغپور در پایان تاکید کرد: بگذارید پس از مدت ها خیلی شفاف بگویم که تیم ملی ایران در حالت گذار است. این تیم با هر مربی که بیاورند قطعا به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

آخرین اخبار نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران

 

 

تگ ها


اخبار فدراسیون اخبار ویلموتس تیم ملی ایران ایران فوتبال