چراغ اول روشن شد؛ نقره پارالمپیک بر گردن جعفری

امیر جعفری موفق به کسب مدال نقره پارالمپیک ۲۰۲۰ در رشته پاراوزنه برداری شد تا اولین مدال کاروان ایران در توکیو به دست بیاید....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از گذشت دو روز بدون مدال برای ایران در پارالمپیک، امروز با حضور یک وزنه بردار در رقابت های دسته منهای ۶۵ کیلوگرم بالاخره کاروان ایران وارد جدول مدال های بازی های پارالمپیک توکیو شد.


مسابقات این دسته امروز در سالن توکیو اینترنشنال فوروم و با حضور ۱۰ ورزشکار از کشورهای مختلف جهان برگزار شد و امیر جعفری نیز نماینده ایران به حساب می آمد.


در حالی که در جدول پیش بینی مدال های ایران، برای جعفری مدال برنز پیش بینی شده بود، اما او توانست فراتر از انتظار ظاهر شود. در پایان رقابت این دسته، لیو لی از چین با ۱۹۸ کیلوگرم به مدال طلا رسید. امیر جعفری با ۱۹۵ کیلو روی سکوی دوم رفت و بتیر حصینه از الجزایر با ۱۹۲ سوم شد.


امیر جعفری در حرکت اول ۱۹۵ کیلوگرم را به ثبت رساند و در حرکت دوم که ۱۹۶ کیلوگرم بود، دچار خطا شد. وی در حرکت سوم هم نتوانست ۱۹۸ کیلوگرم را ثبت کند تا دستش از مدال طلا کوتاه بماند و مدال نقره را بر گردن بیاویزد.


این اولین مدال ایران در بازی های پارالمپیک بود که در رشته پرامید پاراوزنه برداری توسط امیر جعفری کسب شد.


پرونده کاروان ایران در پایان روز سوم با یک مدال نقره بسته شد، اما طی روزهای آینده در رشته هایی نظیر دوومیدانی، تیروکمان، وزنه برداری و... ایران از شانس بالایی برای کسب مدال های خوشرنگ برخوردار است.

تگ ها


وزنه برداری امیر جعفری پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰