چرا استقلال با انتقال مظاهری به سپاهان موافقت کرد؟

از دست دادن رشید مظاهری و پیوستنش به سپاهان تنها راه چاره پیش روی استقلال در این مقطع بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، برخی از هواداران استقلال بر این باور هستند که این باشگاه نباید مظاهری را به سپاهان واگذار می‌کرد اما صدرنشین جدول لیگ چرا با این انتقال موافقت کرد؟


آنچه مسلم است مظاهری حاضر به انتقال به فولاد نبود و تقریبا هیچ باشگاه دیگری به جز فولاد، سپاهان، گل‌گهر و البته پرسپولیس توان پرداخت دستمزد او را نداشت، پس سه راه حل برای استقلالی‌ها باقی می‌ماند.


اول اینکه مظاهری را حفظ می ‌کردند‌؛ راهی که با احتساب حدود ۵ میلیارد مطالبات قبلی و نزدیک به ۵ میلیارد از دستمزد باقی‌مانده این فصل تقریبا نزدیک به ۱۰ میلیارد برای استقلال هزینه داشت. ۱۰ میلیارد برای دروازه‌بانی که مجیدی به او اعتقاد نداشت و در نیم فصل اول تنها یک بار آن‌هم به‌عنوان یار تعویضی به میدان رفت و شاید در نیم فصل دوم هم چنین سرنوشتی برایش تکرار می‌شد.


راه دوم این بود که استقلال مطالبات رشید و دستمزد او را به موقع پرداخت نمی‌کرد؛ مظاهری ۲۳ دی ماه اخطار فسخ قرارداد را به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارائه داده بود و اگر تا ۲۳ بهمن بخش دیگری از مبلغ قراردادش را دریافت نمی‌کرد با فسخ قرارداد هم می‌توانست کلیه مطالباتش را با شکایت از استقلال دریافت کرده و همان هزینه ۱۰ میلیاردی را به این باشگاه تحمیل کند و هم با در دست داشتن رضایت‌نامه به هر باشگاهی که مایل بود حتی پرسپولیس ملحق شود!


راه حل سوم برای آبی‌ها موافقت با جدایی مسالمت آمیز رشید بود که البته بدون دریافت مبلغی به‌عنوان رضایت‌نامه و یا امکان معاوضه با بازیکنی از سپاهان انجام شد اما سود استقلال از این معامله که به اندازه دریافت مبلغ رضایت‌نامه ارزش داشت کاهش ۱۰ میلیارد از هزینه‌های فصل جاری این باشگاه برای پرداخت به مظاهری بود که ظاهرا تصمیم درست و عاقلانه‌ای به نظر می‌رسید و در واقع آبی‌ها چاره‌ای به جز موافقت با این انتقال نداشتند.


در نهایت هم رشید شانس بازی در یک تیم بزرگ را پیدا کرد هم پرونده شکایت تازه‌ای در فدراسیون گشوده نشد و هم استقلال برای حفظ دروازه‌بان سوم خودش نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان پرداخت نکرد.

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال