چرا استقلال قهرمان نشد؟/ نیمکت خروس وزن!

بعد از اخراج فرهاد وزن نیمکت استقلال به صفر نزدیک شد، و تازه همگان متوجه اشتباهات پی در پی مدیرانی شدند که این تیم را به اینجا رسانده اند....

بعد از اخراج فرهاد وزن نیمکت استقلال به صفر نزدیک شد، و تازه همگان متوجه اشتباهات پی در پی مدیرانی شدند که این تیم را به اینجا رسانده اند.

مدال - محمد سررشته داری

فیلم بازی استقلال را از لحظه ای که فرهاد مجیدی دوید تا بعد از اخراجش عقب و جلو می کنیم! فرهاد بی تجربگی کرد تا حرف بسیاری از مردم و پیشکسوتان سبز شود اما  صبر کنید، بعد از شروع مجدد بازی چیزی استقلال را آزار می دهد، مثل اینکه ته دل همه خالی شده، کسی چیزی نمی داند، حتی دلیلش را هم نمی داند. دوربین مدام از زمین روی نیمکت می رود، آقا مدد فریاد می زند، دکتر ستوده کنار زمین است، لب خط بیژن طاهری است. 
همینجا صبر کنید، استقلال با اخراج فرهادش رسیده به هدایت بیژن طاهری، اشکان نامداری، دکتر ستوده و آقا مدد! اینها همه بسیار بسیار بسیار محترمند دکتر ستوده اسمش را یک تریلی در عالم پزشکی نمی کشد. آقا مدد محترم تر از بسیاری از آنهاست که تا کنون به استقلال آمده و از آن رفته اند اما...
این نیمکت استقلال نیست، نیمکت استقلال از رایکوف تا پورحیدری و هنکه و روته مولر و حجازی و قلعه نوعی و مظلومی و ... را به خود دیده است. اینها که نام بردیم بعضا خودشان حتی سرمربی نبوده اند بلکه دستیار بوده اند. روته مولر دستیار صمد مرفاوی  بزرگ. مجید صالح و هنکه دستیاران امیر قلعه نوعی و پرویز مظلومی. حجازی و پورحیدری کنارشان قلعه نوعی و یورگن گده بود. 
خیلی ها بودند، اما بیژن طاهری و اشکان نامداری دستیار چندم هم نبودند. چرا استقلال به اینجا رسیده که فرهاد مجیدی سرمربی اش هست آن هم در کمتر از 40 سالگی ، دستارانش هم کسانی هستند که تا قبل از استقلال در تیم سر کوچه اشان هم مربیگری نکرده اند. در واقع فرهاد مجیدی و اشکان نامداری و بیژن طاهری هر سه روی هم تا پارسال یک دقیقه هم مربیگری نکرده اند! حالا اما استقلال و نیمکت اتمی اش منهای فرهاد اعتباری ندارد. فرهاد معتبر است، او جام باشگاه های آسیا را بالای سر بده، در اروپا توپ زده، در استقلال جام روی سر برده و بسیار محبوب است اما حتی این بازیکن  محبوب و بزرگ هم اعتبار مربیگری ندارد! اگر همینطور دستتان را روی دگمه عقب رو کنترل نگه دارید بیشتر متوجه اشتباهات مدیران استقلال می شوید:
برکناری شفر
استقلال از اول فصل در درونش با شفر جنگید. در واقع شفر از پشت ضربه خورد، او در دو جبهه داخل و خارج از باشگاه جنگید، برای الحاجی جنگید، برای نیومایر جنگید، برای حذف کمیته فنی جنگید، برای نیامدن فرهاد جنگیدف برای قهرمانی جنگید و البته پیرمرد موفق نشد تا استقلال در اولین فرصتی که می توانست او و دارو دسته اش را برکنار کند و چون برنامه جایگزین نداشت، نیمکت اتمی استقلال با بیژن طاهری و نامداری در آبادان تنها بماند. 
زمین تمرین
استقلال نه فقط در مورد نیمکت هیچ برنامه ای نداشت، برای زمین هم برنامه نداشت، برنامه تمرین. آنها مدت ها دور خود گشتند از تهرانسر تا نوبنیاد و ...حتی زمین کمپ حجازی را اجاره دادند تا هر روز خانه به دوش تر شوند. این وضعیت قبل از دربی به اوج رسید، استقلال در دربی از همینجا ضربه خورد چون در زمین چمن مصنوعی تمرین می کردنه در چمن واقعی!

اردوی اشتباه
در حالی که استقلال توسط سه تیم عربی در آنسوی خلیج فارس محاصره شده بود، شفر برنامه اردوی قطر داد اما در آخرین روز استقلال سر از آنتالیا در آورد آن هم وسط زمستان!
اعتصاب
استقلال در اردوی اشتباه هم اعتصاب کرد! امروز البته خیلی ها می گویند استقلال از نظر بدنسازی مشکل دارد. شاید آنها یادشان باشد که از ده روز اردوی آنتالیا 5 روز باران بارید 3 روز هم اعتصاب بود! 

سکوت
مدیران استقلال به داورها اعتراض هم می کنند اما امروز که لیگ تمام شده است. آنها یک فصل سکوت کردند. حالا به زعمشان شرط بندی انجام می شود و داور اشتباه می کند و ... 
حالا که کار از کار گذشته؟