چرا امیدهای ایران در سید 4 قرار گرفتند؟

قرار گرفتن ایران در سید چهار بازی ها بدین معنی است که تیم امید کار سختی را برای صعود به المپیک پیش رو دارد. و اما چرا ایران در سید چهار؟...

به گزارش مدال،مرحله پایانی مسابقات فوتبال قهرمانی زیر 23 آسیا در سال 2019 با حضور 16 تیم در تایلند و در چهار گروه چهار تیمی برگزار می شود. در مرحله گروهی از هر گروه دو تیم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا می کنند و در ادامه بازی ها به صورت حذفی دنبال می شود. چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی جواز حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو را به دست خواهند آورد. ژاپن میزبان المپیک هم در بازی ها حاضر است و اگر از صعود به مرحله نیمه نهایی بازبماند تیم های راه یافته به دیدار پایانی و برنده تیم های بازنده در مرحله نیمه نهایی المپیکی می شوند. سهمیه آسیا در المپیک 2020 توکیو 4 تیم است که یکی از این تیم ها قطعا ژاپن است.

قرار گرفتن تیم امید ایران در سید چهار بازی ها بدین معنی است که تیم امید کار سختی را برای صعود به المپیک پیش رو دارد. و اما چرا ایران در سید چهار؟ این به خاطر عملکرد تیم در دوره گذشته بازی ها است و این ربطی به نتایج تیم امید با رهبری کرانچار ندارد. تیم امید در دور گذشته و در بازی های مقدماتی المپیک در بیشکک و در گروهی که سه تیمی بود، قرقیزستان را دو بر یک از پیش رو برداشت اما به عمان دو بر صفر باخت و از حضور در مرحله پایانی باز ماند. به همین خاطر ایران اینبار در قرعه کشی در سید چهار قرار گرفت. البته تیم امید در دوره قبلی بازی ها با بازیکنان تیم ملی جوانان در بازی ها حاضر شد و از چهار بازیکن زیر 23 سال هم درترکیب بهره برد. صادق محرمی، سیامک سرلک، سینا مریدی و علی قلی زاده. مشکل اصلی تیم امید در دوره قبلی بازی ها این بود که با یک ماه تمرین وتنها انجام یک بازی دوستانه با تراکتورسازی راهی قرقیزستان شد و دو تیم استقلال و تراکتورسازی هم مانع از حضور بازیکنان خود دراردوی تیم شدند.

گفتنی است تیم امید این بار اما در بین 43 تیم شرکت کننده در مرحله مقدماتی المپیک 2020 تیم یازدهم شناخته شد و یکی از 16 تیم دور نهایی بازی ها خواهد بود که برای صعود به المپیک 2020 توکیو شانس خواهد داشت.

تگ ها


فوتبال فوتبال