چرا باید به اتلتیکومادرید ۲۰-۲۰۱۹ امید داشت؛ پوست‌اندازی روخی‌بلانکو

اتلتیکومادرید ۲۰-۲۰۱۹ پوست‌ انداخته و با تیم سال‌های قبلش تفاوت دارد. آیا آن‌ها امسال می‌توانند قهرمان شوند؟...

به گزارش مدال، دیگو سیمئونه که از سال ۲۰۱۱ روی نیمکت اتلتیکومادرید نشسته امسال سال متفاوتی را در اسپانیا خواهد داشت. او توانسته روخی بلانکو را از یک تیم معمولی به ضلع سوم مثلت مدعیان قهرمانی تبدیل کند و حتی این تیم را به قهرمانی لالیگا در سال ۲۰۱۴ برساند. اتلتیکویی‌ها ۲ سال گذشته رتبه دوم را کسب کردند و نتوانستند بارسا را دچار چالش کنند اما امسال دلایل زیادی برای امید داشتن به آن‌ها وجود دارد.
تیم راه‌راه قرمز و سفیدپوش شهر مادرید امسال ۲۵۰ میلیون یورو خرج بازیکنان جدید کرده و البته ۳۱۰ میلیون یورو هم از راه فروش بازیکنان درآمد داشته است. آن‌ها گریزمان، رودری و هرناندز را با مبلغ ۲۷۰ میلیون فروختند اما جانشینان خوبی چون هرناندز و هکتور هررا را جذب کردند تا هواداران این تیم جای خالی کسی را حس نکنند. ژائو فلیکس که به عنوان گران‌قیمت‌ترین بازیکن تاریخ اتلتیکو به این تیم پیوسته، سال گذشته با درخشش خود در بنفیکا چشم‌های زیادی را به خود خیره کرد.
خط دفاع اتلتیکومادرید کاملا تغییر کرده و این مسئله می‌تواند به نفع آنان باشد. تیریپیر و هرموسو به تیم اضافه شده‌اند تا با جدایی فیلیپه لوئیز، خوان فران و گودین خط دفاعی آن‌ها جوان شده باشد. اتلتیکویی‌ها در اولین بازی خود توانستند ختافه را شکست دهند و کلین شیت کنند تا سیمئونه به ادامه فصل خوش‌بین باشد.
شاگردان سیمئونه در چند سال اخیر با فینالیست شدن در لیگ قهرمانان و قهرمانی در سوپرکاپ اروپا توانستند شخصیت خوبی از خود بین تیم های بزرگ برجای بگذارند اما هنوز هم عدم انتظار بالا از آن‌ها، که می‌تواند باعث برداشته شدن فشار از روی دوش آن‌ها شود خود عاملی برای موفقیت آن‌ها است. از سوی دیگر رئال‌مادرید و بارسلونا درگیر حواشی نقل و انتقالات هستند و این به نفع اتلتیکو است.
همه این دلایل می‌تواند باعث امید هواداران اتلتیکو شود. آن‌ها می‌توانند از عدم شور فوتبالی در بارسا، تغییرات در رئال و البته فاصله زیاد دیگر رقبا با سه تیم اول، استفاده کنند و به قهرمانی فکر کنند اما همه این مسائل می‌تواند با عدم جاه‌طلبی بازیکنان جدید و دیگر دلایل باعث ناکامی اتلتیکویی‌ها شود.

بیشتر بخوانید:

ترکیب احتمالی اتلتیکومادرید برای فصل ۲۰-۲۰۱۹

 

تگ ها


دیگو سیمئونه کیرن تریپیر ماریو هرموسو ژوآئو فلیکس اتلتیکو مادرید لالیگا فوتبال