چرا باید نگران رئال مادرید بود؟

رئال مادرید علی‌رغم حضور در رده دوم جدول لالیگا، روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذراند....

رئال مادرید علی‌رغم حضور در رده دوم جدول لالیگا، روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذراند.

به گزارش مدال، رئال مادرید مقابل مایورکا شکست خورد تا هواداران این تیم بیش از پیش نگران شوند. رئالی‌ها جزو معدود تیم‌های بی‌شکست اروپا در لیگ‌های داخلی بودند اما حالا خط تیره در ستون باخت این تیم در جدول لالیگا پاک شده است. 
دلایل زیادی برای نگرانی هواداران لوس بلانکو وجود دارد. اولین و مهم‌ترین این دلایل مسئله گلزنی این تیم است. هواداران رئال نباید خود را گول بزنند. رئال پس از جدایی رونالدو در گلزنی مشکل پیدا کرده و این مسئله حتی با خرید هازارد و لوکا یوویچ هم حل نشده است. این تیم در ۱۱ بازی ۱۸ گل زده اما این آمار برای یک تیم معمولی که برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان می‌جنگد مناسب است نه تیمی که داعیه قهرمانی دارد. 
دیگر مشکل مادریدی‌ها عدم استمرار است. آن‌ها در ۱۱ مسابقه خود در این فصل تنها ۵ بار پیروز از زمین خارج شده‌اند یعنی حتی نیمی‌ از بازی‌های خود را نیز نبرده‌اند. اگر فشار وارد بر کورتوا و دروازه‌این تیم را فاکتور بگیریم هم این مسئله می‌تواند هم در عدم تمرکز آن‌ها به دلیل شکست در دیدارهای پیش فصل و هم به دلیل باخت در دیدار‌های لیگ قهرمانان مقابل بروژ و پاری‌سن‌ژرمن شکل گرفته باشد. شکست‌هایی که باعث شد بت رئال مادرید در سانتیاگو هم شکسته شود و تیم‌ها دیگر از رئال حسابی نبرند! 
رئالی‌ها در این مدت گریبانگیر بدشانسی‌هایی مانند اشتباهات داوری و مصدومیت ۱۶ بازیکن مختلف هم شده‌اند اما همه مسائل دست به دست هم داده تا نه زیدان و نه بازیکنان و نه حتی هواداران آرامشی را در تیم حس نکنند. 
آیا زیدانی که تیم رئال را تا هفته قبل در صدر جدول نگه داشته بود مقصر تمام این اتفاقات است؟ آیا رئال در بحران قرار دارد؟

بیشتر بخوانید:

چرا ال‌کلاسیکو فقط یک مسابقه فوتبال نیست

 

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی زین‌الدین زیدان