چرا برای پاداش پول دارند برای دستمزد نه؟

پاداش پولی که هیئت مدیره باشگاه استقلال برای پیروزی در دربی در نظر گرفته بود، می توانست پیش از این در اختیار بازیکنان قرار بگیرد....

به گزارش "ورزش سه"، بیست و چهار ساعت مانده به انجام دربی، اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال، مقابل دوربین های خبرنگاران حوزه استقلال حاضر شد و با صاف کردن صدایش، خبر از اعتبار ۹۰۰ میلیون تومانی برای پرداخت پاداش به بازیکنان در صورت پیروزی در دربی داد و گفت  خودش ۲۰۰ میلیون تومان، عبدیان ۲۰۰ میلیون تومان و های وب ۵۰۰ میلیون تومان برای این برد احتمالی در نظر گرفته اند. جالب اینکه بازتاب این صحبت ها در بین بازیکنان چندان هم خوشایند نبود. آنها از حدود ۱۰ روز پیش در انتظار پرداخت بخشی دیگر از مطالبات خود بودند که مدام به تأخیر افتاده بود.

بنا به پرس و جوی خبرنگار ما، از هیئت مدیره استقلال خواسته شده بود تا بعد از بازی گل گهر، اقدام به پرداخت قسط دوم بازیکنان کند که این مسئله به بعد از بازی آلومینیوم موکول شده و در آن زمان هم اتفاق نیفتاده و البته هنوز هم که هنوز است پول اضافه به بازیکنان پرداخت نشده تا واکنش جمعی آنها را در پی داشته باشد.در این شرایط، هروویه میلیچ مدافع چپ اهل کرواسی استقلال به دلیل عدم پرداخت مطالباتش، با ارسال نامه اخطار به صورت قانونی ایران را ترک کرده و اگر بخواهد می تواند اقدام به فسخ قرارداد خود با باشگاه استقلال کند و کل مبلغ قراردادش را از این باشگاه دریافت بنماید.

نکته ای که اغلب بازیکنان درباره اش سوال دارند این است که چطور ممکن است باشگاهی اعتبار لازم برای پرداخت ۹۰۰ میلیون پاداش یک مسابقه را داشته باشد اما در شرایطی که بازیکنان باید طبق قرارداد مبالغی را از باشگاه دریافت کنند (این پول اگر وجود داشته باشد) به آنها برای مطالبات طبیعیشان تعلق نمی گیرد.

نکته دیگر این است که آیا این پول نمی توانست مانع از ترک ایران از سوی هروویه میلیچ بازیکن اهل کرواسی بشود؟

 در شرایطی که استقلال در این فصل نتایج نسبتا خوبی در رقابت های لیگ برتر گرفته و از نظر امتیازی اوضاع به سامانی دارد، دوباره مشکلات مدیریتی سرباز کرده و همه چیز را تحت تأثیر خود قرار داده است. این در حالی است که محمود فکری سرمربی استقلال هم حداکثر همکاری را در زمینه های مختلف با هیئت مدیره و سرپرست باشگاه داشته و بازیکنان تا قبل از دربی کوچکترین اشاره ای به مسائل و مشکلات مالی نکرده بودند.


سوالی که در پایان پیش می آید، درباره موضوع جلسه امروز و واکنش هیئت مدیره به اعتراض بازیکنان استقلال است که به گفته حجت نظری قرار شده تا پایان این هفته با جذب منابع مختلف بخشی از دستمزد بازیکنان به آنها پرداخت شود. با این توضیح باید از نظری و همکارانش پرسید که چرا قبل از به هم خوردن تمرکز تیم و مصاحبه های اعتراضی و مسائلی مانند تهدید به اعتصاب کسی برای حل این مشکلات و انجام تعهدات طبیعی کاری انجام نمی دهد!

تگ ها


استقلال تهران