چرا حال تيم نفت تهران خوب نمي‌شود؟

از فصل چهاردهم ليگ برتر كه عليرضا منصوريان به عنوان سرمربي تيم نفت تهران منصوب شد اين باشگاه داعيه بي تفاوتي به داشتن تيم در ليگ برتر را سرداد و هر ماه خبري درباره منحل شده اين مجموعه و تيم فوتبال حرفه اي اش در رسانه ها منتشر شد ......

از فصل چهاردهم ليگ برتر كه عليرضا منصوريان به عنوان سرمربي تيم نفت تهران منصوب شد اين باشگاه داعيه بي تفاوتي به داشتن تيم در ليگ برتر را سرداد و هر ماه خبري درباره منحل شده اين مجموعه و تيم فوتبال حرفه اي اش در رسانه ها منتشر شد.

به گزارش مدال به نقل از خبر ورزشی- روزي منصور قنبرزاده (مديرعامل وقت) مي گفت مديران وزارتخانه نفت پول نمي دهند و روزي ديگر مديران مي گفتند به شكل تيمداري به سبك حرفه اي گله دارند وگرنه در اشكال مختلف ديگر كه هزينه هاي ميلياردي براي وزارتخانه نداشته باشد مشكلي با تيمداري در اين سطح ندارند. سالي كه منصوريان و كادر فني اش به شدت تحت فشار مالي بودند، بازيكنان شان به نان شب شان هم محتاج بودند. با اين همه نفت تهران در آن فصل به عنوان سومي ليگ برتر دست يافت و سهميه آسيايي گرفت! نفت تهران فصل بعد تا يكي، دو ماه پيش از آغاز رقابت ها هيچ برنامه مشخصي براي حضور در ليگ نداشت و نه تنها پول فصل قبل را با تيمش تسويه نكرده بود بلكه پولي هم براي پرداختن بابت ليگ جديد نداشت. با اين همه منصوريان تيم را جمع كرد و به ليگ آورد. بخشي از مطالبات فصل چهاردهم پرداخت شد و تيم به رقابت پلي آف آسيايي رسيد. قنبرزاده مي گفت پولي براي سفر ندارد و تا 24 ساعت قبل از اعزام تيم به خارج از كشور، سفر نفت روي هوا بود اما اين تيم با ريشه با همين وضعيت به دور يك هشتم ليگ قهرمانان آسيا رسيد ولي در پايان و بعد از حذف شدن براي فصل شانزدهم به كل از هم پاشيد. طوري كه علي دايي براي فصل شانزدهم تيم را 20 روز قبل از شروع ليگ تحويل گرفت. تيمي كه وزارتخانه آن را به بخش خصوصي واگذار كرد و در نهايت با هزاران مشكل راهي ليگ برتر شد. نفت تهران كه در فصول سيزدهم تا پانزدهم به ترتيب رتبه هاي سوم، سوم و پنجم را به دست آورده بود در نهايت در ليگ قبل، نهم شد. گرچه در جام حذفي عنوان قهرماني را از آن خود كرد. سؤال اينجاست كه تيمي با اين پتانسيل و بدون تماشاگر چرا بايد هر ساله از اين دست به آن دست شود! باشگاهي قديمي كه از سال 1356 تأسيس شده و بازيكنان زيادي به سطح اول فوتبال معرفي كرده چرا بايد به اين روز بيفتد؟ در روزهاي آتي با پيشكسوتان اين مجموعه و مربياني كه با وزارت نفت و اين تيم همكاري داشته اند علل اين نابساماني در تيم خوب و دوستداشتني نفت را بررسي مي كنيم. اينكه بهتر است به كل اين تيم منحل شود يا با هدايت صحيح در چرخه بازيكن سازي و فوتبال باقي بماند؟

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال