چرا دوپینگ عضو پیشین تیم ملی ووشو ایران رسما اعلام نشده بود؟

رئیس جدید فدراسیون ووشو به این پرسش پاسخ داد که چرا دوپینگ و محرومیت عضو پیشین تیم ملی رسانه ای نشد و فدراسیون هم این خبر را اعلام نکرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، روز گذشته مهمترین بحث در ورزش کشور مربوط به دوپینگ دو عضو تیم ملی ووشو در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۸ چین بود. دو ووشوکاری که در این مسابقات موفق به کسب مدل طلا و نقره شده بودند و تیم ملی ایران نیز با ۷ طلا و یک نقره در مجموع قهرمان شده بود.

پس از بررسی سایت فدراسیون جهانی مشخص شد که خروج نام معین تقوی و حمیدرضا قلی پور تغییری در رده بندی نهایی مسابقات ایجاد نخواهد کرد و ایران با شش طلا به صورت مشترک با چین قهرمان شده است.

نکته دیگر و البته مهم اینکه چرا خبر دوپینگ ووشوکاران در ایران منتشر نشده است. نزدیک به دو سال از دوپینگ این دو ورزشکار می‌گذرد، ولی این خبر آن هم نه از سوی مراجع رسمی که برخی افراد مطلع از اتفاقات داخلی فدراسیون به دست رسانه‌ها می‌رسد.

امیرصدیقی رئیس فدراسیون جودو در این مورد به خبرنگار مهر گفت: پنهانکاری از سوی فدراسیون در خصوص انتشار این خبر صورت نگرفته است، موضوع فوق روی سایت فدراسیون جهانی منتشر شده و فدراسیون ووشو ایران هیچ نقش و البته الزامی در اعلام این خبر نداشته است. موضوع بین ورزشکار و فدراسیون جهانی است. ما چیزی را پنهان نکردیم و ضمن اینکه قلی‌پور به این رأی اعتراض کرده و فدراسیون هم کمک کرده ولی در نهایت وی محروم شد.

اما مسئله‌ای که باعث حادتر شدن موضوع شد عضویت حمیدرضا قلی پور در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک بود. بر اساس همین رأی محرومیت چهارساله اجازه شرکت در این جلسه و اساساً عضویت در این کمیسیون را نداد و کمیته ملی المپیک می‌بایست قبل از آنکه خبر رسانه‌ای می‌شد، اقدامات لازم را انجام می‌داد، نه آنکه شب قبل از انتخابات و با هدف کنار زدن هادی ساعی شاهد چنین اقداماتی باشیم که در نهایت هم نتیجه لازم را نداشت و پرافتخارترین المپین ایران موفق به کسب بیشترین آرا شد و مسئولیت کمیسیون ورزشکاران را برعهده گرفت.

در ساعات پایانی شب گذشته موضوع ووشو همچنان خبر داغ بود و اعلام شد که دو بانوی ووشوکار دیگر هم دوپینگ کرده اند. هر چند این اخبار هیچ منبعی نداشت، ولی با پیگیری‌های خبرنگار مهر مشخص شد، اعلام نام نفر اول صحت ندارد و نفر دوم هم ارتباطی به جام جهانی ۲۰۱۸ نداشته و هنوز در مراحل ابتدایی اثبات موضوع دوپینگ است و بیان نام ورزشکار پیش از تائید فدراسیون جهانی و نادو کار درستی نیست.

بیشتر بخوانید:

صدیقی: دوپینگ ۲ ووشوکار موضوع جدیدی نیست

قهرمانی تاریخی ووشو زیر سوال رفت!

 

 

تگ ها


ووشو دوپینگ فدراسیون ووشو وشو