چرا رییس شطرنج ایران انتخاب نمی شود؟

در حالی که وزارت ورزش تکلیف انتخابات ۴ فدراسیون را مشخص کرده، شطرنج همچنان بلاتکلیف است....

به گزارش "ورزش سه"، اداره فدراسیون شطرنج با سرپرست از آخرین روزهای سال ۹۸ آغاز شده که مهرداد پهلوان زاده دوره ۴ ساله ریاستش به پایان رسیده بود و فرهاد نیکوخصال جای او را به عنوان سرپرست گرفت تا انتخابات را برگزار کند.


نام نویسی از کاندیداها در خرداد انجام شد و به نظر می رسید در تابستان تکلیف این فدراسیون که در سال های اخیر قهرمانان خوبی را هم پرورش داده، مشخص شود. 


تابستان به پایان رسید و تکلیف انتخابات فدراسیون شطرنج مشخص نشد؛ اگرچه طبق اعلام وزارت ورزش قرار بود رییس این فدراسیون روز ۶ آبان معرفی شود. ممنوعیت تجمعات به خاطر بالا رفتن آمار مرگ و میر کرونا در کشور، باعث شد تا چند روز قبل از برگزاری انتخابات، مجمع لغو شود.


همه منتظر بهبود وضعیت کرونا در کشور بودند تا تکلیف برگزاری انتخابات چند فدراسیون از جمله همین شطرنج را بدانند. حالا خبر رسیده که وزارت ورزش تاریخ انتخابات ۴ فدراسیون را در دی ماه مشخص کرده؛ اما نامی از شطرنج در میان آن ها نیست. 


مشخص نیست چطور فدراسیونی که قرار بوده انتخاباتش قبل از همه برگزار شود، حالا عزمی برای معرفی شدن رییس جدیدش وجود ندارد. این اتفاقات و اظهارات نیکوخصال به عنوان سرپرست فدراسیون این شائبه را ایجاد کرده که وزارت ورزش گزینه جدیدی برای انتخابات فدراسیون شطرنج دارد و نمی خواهد در این دوره تکلیف رییس آن را مشخص کند.
به هر حال به نظر می رسد وزارت ورزش برای پایان دادن به این حاشیه ها و جلوگیری از یک ساله شدن بلاتکلیفی فدراسیون شطرنج هر چه سریعتر انتخابات این فدراسیون را با همان کاندیدای قبلی برگزار کند.

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان شطرنج