چرا سپاهان گلر خارجی گرفت؛ محرم توضیح می‌دهد

محرم‌ نویدکیا در مصاحبه اخیر خود صحبت‌هایی را مطرح کرده که بخشی از حرف‌های او جالب توجه است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محرم نویدکیا دیروز طی یک مصاحبه‌ی مفصل در مورد نقل و انتقالات تیمش توضیحاتی داد که واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشته است.. در ادامه بخش‌هایی از صحبت‌های او را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۱- یکی‌ از قسمت‌های جالب مصاحبه‌ نویدکیا جایی بود که او با نام بردن از سیدحسین حسینی دروازه بان فعلی استقلال از تمایل او و مدیر برنامه‌هایش برای پیوستن به سپاهان گفته و در عین حال از عدم تمایل خود به جذب این دروازه‌بان. این می‌تواند عجیب‌ترین اظهارنظر محرم نویدکیا باشد، چرا که حسینی مورد توجه سپاهان و کادر فنی سپاهان قرار داشت و خود این گلر هم پس از تمدید قرارداد با استقلال در مصاحبه خود به این موضوع اشاره کرد که پس از انتشار  پست اینستاگرام و خداحافظی از استقلال از باشگاه سپاهان به او تماس گرفته شده است.

۲- اظهارات محرم در مورد ریخت و پاش نکردن در فصل نقل و انتقالات صدای هواداران استقلال و پرسپولیسی که دو مهره‌ی کلیدی خود را در رقابت با سپاهان از دست دادند درآورد و آنها با طعنه به این ادعای نویدکیا واکنش نشان دادند.

سپاهان در فصل نقل و انتقالات بازیکن زیادی جذب نکرد و به عبارتی تنها جای بازیکنان از دست داده را پر کرد. اما مهمترین نکته در مورد عملکرد سپاهان در فصل نقل و انتقالات، تمدید کردن با اغلب بازیکنانی بود که در انتهای فصل قبل بازیکن آزاد شده بودند. همچنین می‌توان گفت که سپاهان شاید پولی را که می‌توانست با آن چند بازیکن بگیرد صرف خرید سه بازیکن مهم و تاثیرگذار کرده است.

شاید آنچه واکنش طرفداران سرخابی را نسبت به این ادعای نویدکیا برانگیخته، بازنده شدن تیم‌های آنها در تمدید قرارداد با مغانلو و ریگی بوده است و از نظر آنها این موضوع مدعایی است بر اینکه سپاهان پول بیشتری برای آنها خرج کرده است. البته باشگاه سپاهان در هنگام اعلام خبر رسمی مغانلو تاکید کرد که این بازیکن رایگان جذب شده و با محمد محبی معاوضه شده است.

۳- جذب دروازه‌بان خارجی در فوتبال ایران مثل خرید هندوانه دربسته است و ظاهرا نویدکیا ترجیح داده تا ریسک خرید دروازه بان خارجی را از طریق دیدن فیلم بازی تجربه کند. احتمالا جذب این دروازه‌بان برای طلایی‌پوشان اصفهانی ارزان‌تر  از جذب رشید مظاهری درآمده و به هر حال این مربی نشان داد که تمایلی به حضور مظاهری در تیمش ندارد. با این همه محرم در مصاحبه‌ی خود عنوان کرده که دروازه بان را با نگاه به نیازهای تاکتیکی انتخاب کرده و این ادعا  یک معنا می‌تواند در خود داشته باشد و آن اینکه کریستوفر نت باید بازی با پای خوبی داشته باشد. در هر آنچه از مصاحبه‌ی نویدکیا برمی‌آید ظاهرا جذب کریستوفر نت به شیوه سنتی فوتبال ایران در جذب بازیکن خارجی و با دیدن چند فیلم از واکنش‌های او انجام شده و کادر فنی سپاهان امیدوار است اشتباه انتخاب نکرده باشد.

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان فوتبال ایران سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال