چرا طومار لغو مسابقات لیگ برتر را امضا کردی؟

مدافع میانی پیکان نسبت به امضای طومار مخالفت با برگزاری لیگ واکنش نشان داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روز گذشته طوماری از سوی چند تیم لیگ برتری و بازیکنان آن منتشر شد که طی آن نسبت به برگزاری دوباره مسابقات لیگ برتر واکنش نشان داده و مخالفت خود را با آن بیان کردند. یکی از بازیکنانی که زیر این طومار را امضا کرده بود، حجت حق وردی مدافع میانی پیکان بود.

حق وردی درباره امضای این طومار می‌گوید: اصلا هیچ فشاری روی ما نبود. آقای طهماسبی اعلام کردند هر کس مخالف انجام دوباره مسابقات است مختار است آن را امضا کند. همانطور که خیلی از بچه‌های تیم آن را امضا نکردند، برخی هم مثل من مخالفت خودشان را اعلام کردند و زیر آن را امضا کردند.

وی ادامه داد: بهرحال باید قبول کرد که شرایط سختی است. تیم ما طی سه هفته ای که تمرینات را آغاز کرده و چند دیدار تدارکاتی داشته، تنها یک بار تست کرونا داده است. این در حالیست که آمار در ایران نشان می‌دهد که هنوز در وضعیت خطرناکی هستیم. ما همه خانواده داریم و آنها نگران این وضعیت هستند. مادر من وقتی از بازی دوستانه دیروز آمدم اینقدر نگران بود که نمی‌دانستم باید چه بگویم و بهرحال همه درگیر اخبار هستند و نگرانی زیاد است.

مدافع پیکان در واکنش به این موضوع که چه تصمیمی برای آینده لیگ گرفته شود گفت: خب الان شما می‌بینید که لیگ کشورهایی مثل بلژیک و هلند تعطیل شده و قهرمان هم معرفی شده. پرسپولیس حق دارد که دنبال قهرمانی باشد و فاصله خوبی دارند و فرصت فوق العاده‌ای برای آنهاست. اما چرا یک بار هر ۱۶ مدیرعامل باشگاهی ایران را دعوت نمی‌کنند تا به یک جمع بندی مناسب برسند؟ اینقدر کار سختی نیست که همه بتوانند حرف‌های خودشان را بزنند و قطعا خروجی آن مورد تایید همه خواهد بود.

وی ادامه داد: با تمام این اوصاف برگزاری لیگ در شرایط فعلی اصلا کار مناسبی نیست چرا که با کمترین امکانات برای انجام پروتکل مواجه هستیم. شاید تعطیلی لیگ و انجام آن برای چهار ماه دیگر بهترین کار باشد. تا آن موقع شرایط و احتمالات زیادی برای بهبودی وضعیت حداقل نسبت به شرایط کنونی وجود خواهد داشت. لیگ را هم می‌توان یا با اعلام قهرمان یا اینکه با اضافه ۲ تیم دیگر از لیگ دسته اول دنبال کرد.

حق وردی در واکنش به اینکه تیم‌های لیگ یکی هم قطعا با این موضوع مخالف خواهند بود و خوشه طلایی و آلومینیوم اراک در کنار مس رفسنجان و مس کرمان خود را مدعی صعود می‌دانند گفت: بهرحال این موضوعات هم وجود دارد. این تنها حرف من بود. می‌توان به نتیجه بهتری رسید. وقتی چیزی به شکل قانونی اعلام شود همه می‌توانند به آن احترام بگذارند.

مدافع پیکان درباره اینکه اگر قانون بگوید لیگ تعطیل و تیم‌های قعرنشین هم سقوط کنند آیا به نظرش به این قانون احترام می‌گذارند گفت: شرایط در صدر جدول نسبت به قعرجدول کاملا متفاوت است. الان در قعر جدول یک پیروزی می‌تواند تیم را در لیگ حفظ کند ولی در صدر پرسپولیس با ۱۰ امتیاز در صدر است. با این حال ما به قانون احترام می‌گذاریم و امیدواریم بهترین تصمیم را در این شرایط بگیرند.

حق وردی در پایان درباره وضعیت پیکان گفت: دغدغه کرونا از یک طرف و ذهن‌های نگران بازیکن ما با توجه به شرایط تیم در قعرجدول باعث می‌شود تا تمرکز کمی داشته باشیم. تمرینات در این شرایط خطرناک است و مگر می‌شود با ماسک تمرین کرد؟ قطعا این وضعیت باعث ایجاد مصدومیت بیشتر می‌شود. با این حال در صورتی که تصمیم بر برگزاری مسابقات باشد ما بالاترین تلاش را خواهیم داشت تا از قعرجدول فاصله بگیریم و به امتیازات بقا برسیم.

بیشتر بخوانید:

کرونا و فوتبال؛ مصر کپی برابر اصل ایران!

رقابت ایران و ژاپن در آغاز لیگ بعد از کرونا

 

 

تگ ها


حجت حق وردی فوتبال ایران پیکان تهران فوتبال