چرا فدراسیون فوتبال برای قرارداد ویلموتس کمیته مشورتی تشکیل نداد؟

فدراسیون فوتبال اعلام کرد برای نظارت بر قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی برای باشگاه‌ها اقدام به تشکیل یک کمیته مشورتی کرده است!...

به گزارش مدال، بالاگرفتن بحث جدایی آندره استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلال باعث ایجاد فضای مه آلودی در فوتبال کشورمان شده که تعیین وضعیت را نامشخص‌تر از همیشه می کند.

به دنبال اعتراض استراماچونی و فسخ قراردادش، دیگر مربیان خارجی لیگ از جمله دراگان اسکوچیچ سرمربی صنعت نفت و گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس هم اعتراضات مشابهی سر داده و عزم خود را برای جدایی از تیم هایشان جزم کرده اند. کالدرون حتی شب گذشته به صراحت اعلام کرد اگر خواسته هایش محقق نشود، وقتی به آرژانتین برود دیگر به ایران بازنخواهد گشت.

این اتفاقات باعث شده است تا فدراسیون فوتبال در اقدامی عجیب و قابل تامل «کمیته مشورتی نظارت بر قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی» را تشکیل بدهد تا در بحث عقد قراردادها، نکات حقوقی را به مدیران باشگاه ها گوشزد کند.
فدراسیون فوتبال در حالی چنین کمیته ای تشکیل داده است که خودش هنوز درگیر فسخ قرارداد با ویلموتس و پیامدهای احتمالی این فسخ و پرداخت غرامت سنگین به مربی بلژیکی است. فدراسیون که چند ماه پیش مدعی بود یکی از بهترین قراردادهای تاریخ را با ویلموتس امضا کرده، طوری پیش رفته که حالا امکان دارد یک پرونده سنگین دیگر این بار با نام فدراسیون در فیفا باز شود. در چنین شرایطی، تشکیل کمیته نظارت بر قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی از سوی همین فدراسیون جای بسی تعجب دارد و به سان یک شوخی می ماند. آیا فدراسیون به دنبال موج سواری در این وانفسای مدیریتی و فشار هواداران روی استقلال و پرسپولیس است و یا صرفا خواسته است به وزارت ورزش راه مدیریت و انتخاب سرمربی را نشان بدهد؟!

بیشتر بخوانید:

دروغ های شاخدار استقلال و استراماچونی با هم!

 

تگ ها


آندره آ استراماچونی اخبار فدراسیون فوتبال فوتبال ایران ایران فوتبال