چرا قرارداد سه ساله استقلال و نادری به هم خورد؟

مهدی عبدیان عضو سابق هیئت مدیره باشگاه استقلال شب گذشته و در برنامه فوتبال برتر، درخصوص قرارداد ۳ ساله با محمد نادری دست به افشاگری زد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهدی عبدیان عضو سابق هیئت مدیره استقلال شب گذشته در برنامه فوتبال برتر درخصوص ادعای او مبنی بر ۳ ساله بودن قرارداد محمد نادری با آبی پوشان شفاف سازی کرد. او گفت: قرارداد محمد نادری با باشگاه استقلال الان یک ساله است و مشکلی نیست. هیچ کس از من سوال نپرسید که داستان چیست. طبق مذاکراتی که با محمد نادری داشتم، با او برای قراردادی ۳ ساله صحبت کردم. الان دوستان ما را به مدیربرنامه های او ارجاع می دهند در حالیکه هنگام مذاکرات محمد نادری با ما، او مدیربرنامه ای نداشت. بعد از اتفاقاتی که با باشگاه بلژیکی افتاد، مدیربرنامه ای وارد کار شد که خیلی هم زحمت کشید.

او ادامه داد: قراردادی که باشگاه استقلال بسته، یک ساله است اما من قرارداد سه ساله با او بسته بودم. تقصیری گردن محمد نادری نیست. ما با او برای قرارداد ۳ ساله به توافق رسیدیم و هیئت مدیره از تمام مذاکرات ما خبر داشت. اما زمانیکه آقای مددی متوجه موضوع شد، گفت من اجازه نمی دهم این قرارداد امضا شود. چون هماهنگ نشده و وزارت ورزش مخالف است و رقم قرارداد بالا می رود. 

عضو سابق هیئت مدیره استقلال گفت: ما هم گفتیم بستن قرارداد با بازیکنی که این شرایط و کیفیت را دارد و همان زمان ملی پوش بود، عرف است. ما بر سر قرارداد ۳ ساله صحبت کردیم، رضایت نامه نیز رقمی داشت. همان زمان خبری در فضای مجازی منتشر شد که اختلافی میان هیئت مدیره، شخص من و احمد مددی به وجود آمده که هیئت مدیره وقت گفتند اصلا قرارداد را یکساله ببندید در حالیکه قرارداد ۳ ساله اش امضا شده بود. بعد از اینکه این اتفاق افتاد قرارداد را یک ساله کردیم.

وی ادامه داد: من نامه ای به رئیس هیئت مدیره وقت نوشتم و گفتم با این شرایط که آقای مددی اجازه نمی دهند قرارداد بسته شود، من دیگر با نقل و انتقالات کار ندارم. این دوستان گفتند شما باید حتما بمانید و ما به تو اختیار تام دادیم و از تو حمایت می کنیم. من ۳ مصوبه دارم که اولا قرارداد بازیکنان زیر نظر من باشد، دوما من برای مذاکره با بازیکنان صحبت کنم و مصوبه سوم نیز این بود که در مذاکرات با محمد نادری، اختیار آن با من است. بعد از اینکه قرارداد علنی شد، نادری با باشگاه بلژیکی صحبت کرده بود و روی رقم ۱۰۰ هزار یورویی به توافق رسیده بود.

وی گفت: محمد نادری ۲ سال دیگر با باشگاه بلژیکی قرارداد داشت. می گفتند باشگاه پرسپولیس ۵۰ هزار یورو داده است و ما ۱۰۰ هزار یورو، دلیل آن این است که پرسپولیس یک سال، یک سال با آنها قرارداد می بست. حتی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد اگر این تیم به فینال آسیا برود یا قهرمان آسیا شود، مبلغی هم به آن ۵۰ هزار یورو اضافه می شود. این بدان معناست که قرارداد نادری به جز ۵۰ هزار یورو، آپشن هم داشته است.

او ادامه داد: ما با نادری قرارداد بستیم و او با مدیران باشگاه بلژیکی به توافق رسیده بود ولی متأسفانه چون کتبی نبود، آنها زیر حرفشان زدند. عدد قرارداد برای دو سال ۲۰۰ هزار یورو شد. محمد نادری این وسط مردانگی کرد و پای قراردادش ایستاد. من مدارک آن متمم قرارداد محمد نادری را هم برایتان فرستاده ام که در ۳ فقره از قرارداد بازیکن کم می شود. دوستان هی می گویند ۲۰۰ هزار یورو ضرر زده ای، خب این مبلغ از کجا پرداخت شده است؟ شما اسناد را بیاورید که از قرارداد محمد نادری چقدرش را پرداخت کرده اید؟ پولی که به نادری دادند بابت همان رضایت نامه اش به باشگاه بود.

عبدیان در پایان گفت: محمد نادری برای فصلی که در استقلال بود فکر کنم حدود ۴۰۰ – ۵۰۰ میلیون گرفت. او شانس آورد که قیمت یورو پایین آمد و اگر بالا می رفت باید رقم بیشتری پرداخت می کرد. حتی ارزش افزوده آن پول را خود نادری پرداخت کرد. محمد نادری پسر خوبی بود. او چه از لحاظ اخلاقی و چه از لحاظ فنی فوق العاده بود و هواداران استقلال هم این را تأیید می کنند و ما بازیکن بزرگی را از دست دادیم. من نمی گویم قراردادی که در باشگاه است ۳ ساله بوده، حرف من این است ۳ ساله توافق کردیم و این قرارداد به رسم امانت نزد من است.

تگ ها


ترکیه آلتای مهدی عبدیان استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال