چرا قوچان نژاد پیشنهاد باشگاه‌های ایرانی را رد کرد؟

مدیر برنامه‌های قوچان‌نژاد گفت: از آنجایی که اکثر باشگاه‌های ایرانی به تعهدات خود نسبت به بازیکنان‌شان پایبند نیستند و سابقه خوبی ندارند، تصمیم گرفتیم رضا به ایران نیاید...

مدیر برنامه‌های قوچان‌نژاد گفت: از آنجایی که اکثر باشگاه‌های ایرانی به تعهدات خود نسبت به بازیکنان‌شان پایبند نیستند و سابقه خوبی ندارند، تصمیم گرفتیم رضا به ایران نیاید

به گزارش مدال، نخستین بازی رضا قوچان‌نژاد برای تیمش هیچ‌گاه از یاد هواداران پاک نمی‌شود. او چهار‌بار مقابل والفیک گلزنی کرد، آن‌هم در حالی که نابغه ایرانی فقط 28 دقیقه برای تیمش به میدان رفته بود تا تبدیل شود به نخستین بازیکن تاریخ لیگ هلند که در اولین حضورش در تیم جدید خود چنین عملکردی داشته است. درواقع گوچی بازی برابر والفیک را از روی نیمکت آغاز کرد، اما پس از اینکه تیمش 2 بر یک عقب افتاد در دقیقه 56 راهی میدان شد و از دقیقه 60 تا 88 چهار‌بار دروازه حریف را گشود و آماری فوق‌العاده از خود به‌جای گذاشت و این بهترین شروع ممکن برای بازیکنی بود که از تیم‌ملی ایران نیز خداحافظی کرده و حالا شاید هم تیم‌ملی و هم خود رضا حسرت چنین تصمیمی را بخورند.

در پایان این دیدار همچنین مجله معتبر فوتبال اینترنشنال هلند   (VI)  در سایت رسمی خود، پنج بازیکن برتر بازی‌های هفته ششم فصل 2020-2019 اردویژه را معرفی کرد که نام مهاجم ایرانی تیم زووله با کسب نمره فنی بسیار خوب 8.5 نیز در میان آنها دیده می‌شود.

عملکرد مهاجم ایرانی در شب خیره‌کننده‌ای که داشت، تحسین کادرفنی این باشگاه را نیز به‌همراه داشت تا جایی که جان استیخمان، سرمربی آلمانی زووله، درباره عملکرد قوچان‌نژاد اظهار داشت: «او عالی بود. بازیکنی که در کمتر از 30 دقیقه از زمان حضورش در میدان چهار گل می‌زند، بدان معنی است که به‌صورت مطلوبی آماده شده. قوچان‌نژاد از همان آغاز ورودش به زمین مشغول گلزنی شد و این اتفاق بسیار خوبی است.»

نکته جالب اینکه گوچی در قبرس بازی نمی‌کرد و در استرالیا هم تنها یک گل به ثمر رساند. خیلی‌ها فکر می‌کردند او به پایان راه رسیده و احتمالا راهی لیگ برتر ایران می‌شود، اما دوباره به هلند رفت و دو باره احیا شد.

محمودرضا فاضلی، مدیر برنامه‌های قوچان‌نژاد درخصوص عملکرد استثنایی و خیره‌کننده رضا قوچان‌نژاد گفت: «از این اتفاق خوشحالم و افتخار می‌کنم به کسی که چنین دیدگاه حرفه‌ای دارد و می‌تواند بدون توجه به گذشته در حال بهترین عملکرد را از خود ارائه کند. چهار، پنج ماه سخت را پشت‌سر گذاشتیم، اما درنهایت با باشگاه قبرسی توافق خوبی کردیم تا رضا بتواند فوتبالش را در هلند دنبال کند.»

فاضلی درباره پیشنهادهای باشگاه‌های ایرانی به قوچان‌نژاد گفت: «در این مدت مانند سال‌های گذشته باشگاه‌های داخلی پیشنهادهایی را به رضا ارائه کردند، اما از آنجایی که اکثر باشگاه‌های ایرانی به تعهدات خود نسبت به بازیکنان‌شان پایبند نیستند و سابقه خوبی ندارند، تصمیم گرفتیم رضا به ایران نیاید و همچنان در خارج از کشور به فوتبالش ادامه بدهد. در همین راستا تصمیم گرفتیم تا رضا به هلند بیاید و توانایی‌هایش را در اینجا نشان بدهد که اتفاقا این موضوع به بهترین شکل ممکن محقق شد.»

در ادامه فرصتی دست داد صحبت کوتاهی هم با ستاره ایرانی زووله انجام دهیم. وی درباره احیا شدنش در فوتبال هلند و زدن چهار گل در نخستین بازی گفت: «واقعا از این موضوع خوشحالم، اما بیشتر از آن خوشحالم که به تیمم کمک کردم. این یک بازی رویایی برای من بود و خداراشکر در اولین حضورم چنین رکوردی به‌دست آمد. به‌نظرم شروعی بهتر از این نمی‌توانستم در تیمم داشته باشم. زمانی که وارد زمین شدم نیز چنین دیدگاهی داشتم و با توجه به اینکه از حریف عقب بودیم، می‌خواستم تا بهترین عملکردم را ارائه کرده و به تیمم کمک کنم. درمجموع از بازگشت این‌چنینی به فوتبال هلند خوشحالم. امیدوارم این روند را حفظ کرده و بتوانم باز هم در آینده برای تیمم گلزنی کنم.»

به آقای‌گلی فکر می‌کنی؟ گوچی در پاسخ به این سوال گفت: «خیلی زود است بخواهم پاسخ این سوال را بدهم، اما طبعا بدم نمی‌آید!»

بیشتر ببینید:

مصاحبه رضا قوچان‌نژاد پس از شاهکار مقابل والویک/ ویدیو

 

تگ ها


رضا قوچان نژاد قوچان نژاد زووله زووله هلند فوتبال