چرا لیورپول نیازی به خرید جدید ندارد؟

لیورپولی‌ها برخلاف هر سال نیازی به خرید جدید نمی‌بینند و در فصل نقل و انتقالات کم‌کار ظاهر شده‌اند....

زمانی که پنجره‌های نقل و انتقالاتی باز می‌شود بیشتر تیم‌ها به دنبال خرید بازیکنان جدید و ترمیم نقاط ضعف خود هستند اما امسال همه‌چیز برای لیورپول فرق می‌کند.

قرمزپوشان بندر مرسی‌ساید سال گذشته را با خرید شکیری، آلیسون، فابینیو و نبی کیتا گذراندند اما امسال نیازی به خرید احساس نمی‌کنند. لیورپولی‌ها سال گذشته را در رده دوم لیگ برتر و با قهرمانی در لیگ قهرمانان به پایان رساندند و شاید هواداران انتظار داشتند این تیم با خرید‌های جدید و پرتعداد به فکر قهرمانی در لیگ برتر و موفقیت‌های بیشتر باشد اما تا این لحظه لک‌لک‌ها هیچ خرید مهمی انجام نداده‌اند. این مسئله باعث شده تا هواداران این تیم در شبکه‌های اجتماعی اعتراض خود را بیان کنند و از مدیران بخواهند حداقل در مسئله جذب برونو فرناندز، یونایتد را شکست دهند!
این اعتراضات البته دامنه گسترده‌ای ندارد زیرا بسیاری از هواداران لیورپول می‌دانند تیمی که فصل گذشته به آن اندازه خوب کار کرد و به همه نوید آینده‌ای روشن داد، خیلی نیاز به تغییرات زیاد و عظیمی ندارد. مرور تصمیمات لیورپولی‌ها در چند سال اخیر نشان می‌دهد حتی جدایی‌های این تیم هم روی اصول بوده است. آن‌ها کوتینیویی در ترکیب داشتند که در حد یک سوپراستار برایشان موفق بود و همه فکر می‌کردند با جدایی‌اش لیورپول لطمه می‌خورد اما با جدایی کوتینیو، خود او متضرر شد زیرا لیورپول ۲ سال پیاپی به فینال لیگ قهرمانان رسید.
لیوپولی‌ها ابتدا یورگن کلوپ را به عنوان سرمربی استخدام کردند و سپس فرمان نقل و انتقالاتی را به دستان او دادند تا نشان دهند می‌خواهند با اعتماد به او، نتیجه دلخواه‌شان را بگیرند. قدم اول برای آن‌ها خرید صلاح بود که خط حمله این تیم را دگرگون کرد. آن‌ها در این حین فن‌دایک را به تیم اضافه کردند. فن‌دایک قیمت بالایی داشت اما با عملکرد خود نشان داد ارزش تک تک یوروهای پرداخته شده را دارد. لیورپولی‌ها کم‌کم به تیم آرمانی هواداران تبدیل شدند و به فینال لیگ قهرمانان رسیدند اما شکست خوردند. بهتر است بگوییم به خودشان باختند زیرا هیچ‌گاه دروازه‌بان، برای آنها مسئله‌ای جدی نبود اما اشتباهات فاجعه‌بار کاریوس آن‌ها را به فکر انداخت تا آلیسون را جذب کنند.
جذب آلیسون آن‌ها را یک‌قدم دیگر به تکامل نزدیک کرد. لیورپولی‌ها با ۹۷ امتیاز فقط مقهور سیتی رویایی پپ شدند. در اروپا اما وضعیت متفاوت بود زیرا لیگ قهرمانان را فتح کردند تا نشان دهند تمام مسیر را درست پیموده‌اند. حالا آن‌ها هدفی به نام «فتح لیگ برتر» دارند. بررسی روند آن‌ها نشان می‌دهد آن‌ها چندان هم به خرید جدید و گران‌قیمت نیاز ندارند و شاید با تقویت نیمکت ذخیره بتوانند قهرمانی لیگ قهرمانان را تکرار و به شکستن طلسم فتح لیگ برتر فکر کنند. تنها دلیل منطقی که می‌توان دوم شدن در لیگ‌برتر را برای آن‌ها توجیه کرد فاکتور تجربه است اما اگر بازیکنان جوان این تیم مانند آرنولد سیر پیشرفتشان صعودی باشد، لیوپورلی‌ها را باید جزو غول‌های ۵ سال آینده اروپا دانست.

بیشتر بخوانید:

۵ بازیکن مهم برای پیوستن به لیورپول؛ هدف: شکستن طلسم قهرمانی لیگ برتر

تگ ها


نقل و انتقالات یادداشت اختصاصی یورگن کلوپ ویرجیل فان‌دیک لیگ برتر فوتبال