چرا منچستریونایتد باید مانع جدایی پوگبا شود؟

در حالی که بسیاری از رسانه‌ها از محتمل بودن انتقال پل پوگبا به رئال مادرید و یا یوونتوس سخن می‌گویند، منچستریونایتد به دلایل زیادی باید تلاش کند تا مانع این انتقال شود....

به گزارش مدال؛ از آنجایی که باز هم اخبار انتقال پوگبا به سوژه اصلی رسانه‌ها تبدیل شده، نگاهی دقیق به دلایل نگرانی منچستریونایتد درباره خط هافبک این تیم مسئله آسانی است. ستاره فرانسوی طی دوازده ماه اخیر، روزهای درخشانی را در اولدترافورد سپری نکرده و بارها مورد انتقاد قرار گرفته و حالا به دنبال انتقال به یکی از دو باشگاه یوونتوس یا رئال‌مادرید است.

اما نگاهی مختصر به فهرست بازیکنان منچستریونایتد در اردوی پیش‌فصل کم تعداد بودنِ گزینه‌های شیاطین‌سرخ در پست هافبک مرکزی را مشهود می‌سازد. این مشخص‌ترین دلیلی‌ست که باعث شده «اوله‌گونار سولشائر» جهت متقاعد کردن هافبک قهرمان جهانِ خود، شخصاً دست به کار شود تا او را حداقل یک فصل دیگر در ترکیب شیاطین‌سرخ نگه دارد.

«مینو رایولا» مدیربرنامه‌های پوگبا اعلام کرده که با وجود باقی ماندن دو سال دیگر از قرارداد پوگبا با شیاطین سرخ، او در حال مذاکره با سران یونایتد برای جدایی موکل خود است. او روز سه‌شنبه در همین باره گفت: «امید است که به زودی راه حلی خوشحال‌کننده برای دو طرف پیدا شود.»

این در حالی‌ست که خروج پوگبا برای سولشائر قطعاً خوشحال‌کننده نخواهد بود. طبق گفته روزنامه اسپانیایی AS، سولشائر می‌خواهد از تور پیشفصل منچستریونایتد در استرالیا، سنگاپور و چین استفاده کند تا هافبک 26 ساله خود را به ماندن قانع کند. در واقع با توجه به جدایی نآندر هررا» از جمع من‌یونایتد، کمبود تجربه در تیم، باید دغدغه بزرگی برای سولشائر باشد. گرچه او «فرد» را در دست دارد اما هافبک برزیلی که سال گذشته با 52 میلیون پوند جذب شده، نتوانسته هنوز نمایش خوبی ارائه دهد.

گارنر، چانگ، آنخل گومز، دنیل جیمز، اسکات مک‌تامینای و آندریاس پریرا که میانگین سنی‌شان بیست سال است، در اردوی استرالیا، منچستریونایتد را در خط هافبک تغذیه خواهند کرد. لینگارد با 26، ماتیچ با 30 و ماتا با 31 سال سن، جزو معدود باتجربه‌های شیاطین سرخ در میانه میدان محسوب می‌شوند. با اینکه مک‌تامینای فصل گذشته زیر نظر سولشائر در دیدارهای زیادی به میدان رفته اما مرد نروژی ترجیح می‌دهد بازیکن جوانش طبق روال پیشرفت کند و به یکباره با فشارِ پر کردن جای خالی پوگبا مواجه نشود. پریرا نیز در چند باری عملکرد خوبی از حود بجا گذاشته اما ثبات نداشته، جیمز هم که همین تابستان از سوانسی به شیاطین سرخ پیوسته و هنوز در سطح نخست محک جدی نخورده است.

هافبک‌های منچستریونایتد در تور پیش فصل:

تاهیث چانگ - 19 سال؛ یک بازی برای تیم

جیمز گارنر - 18 سال؛ صفر بازی برای تیم

آنخل گومز - 18 سال؛ چهار بازی برای تیم

دنیل جیمز - 21 سال؛ صفر بازی برای تیم

لینگارد - 21 سال؛ 167 بازی برای تیم

ماتیچ - 30 سال؛ 87 بازی برای تیم

ماتا - 31 سال؛ 218 بازی برای تیم

اسکات مک‌تامینای - 22 سال؛ 47 بازی برای تیم

آندریاس پریرا - 23 سال؛ 35 بازی برای تیم

پوگبا - 26 سال؛ 142 بازی برای تیم

با این حساب پوگبا تنها بازیکن خط میانی است که در بهترین سن و بهترین تجربه جهت رهبری تیم در میدان قرار دارد. او اخیراً گفته بود که به دنبال چالشی جدید است و در واقع منظور او انتقال به تیمی دیگر بود اما اوله باید او را متقاعد کند که چالش پیش‌رویش در اولدترافورد بیابد.

هافبک فرانسوی فصل گذشته پس از حضور سولشائر روی نیمکت یونایتد، چشمه‌هایی از بهترین عملکرد خود را به تصویر کشید اما کم‌کم هم فرم او و هم فرم تیم دچار افول شد و پس از آن بود که شایعات نقل و انتقالات از راه رسید.

در لیست گزینه‌های منچستریونایتد برای جانشینی پوگبا نیز گزینه‌های اسم و رسم داری وجود ندارد؛ شیاطین سرخ به «سین لانگ‌استاف» هافبک جوان و مستعد نیوکاسل علاقه دارند و دیگر گزینه آنها «برونو فرناندز» است که لیسبون برای فروشش 70 میلیون پوند می‌خواهد. «سائول» هافبک اتلتیکومادرید هم گفته می‌شود در رادار سولشائر قرار گرفته و شیاطین سرخ نیم‌نگاهی هم به «ماریو لمینا» هافبک ساوتهمپتون هم دارند. ضمن اینکه «میلینکوویچ ساویچ» هافبک لاتزیو هم گزینه خوبی به حساب می‌آید که البته قیمت 108 میلیون پوندی‌اش می‌تواند باعث عقب نشینی یونایتدی‌ها شود.

اگرچه پوگبا از زمان انتقال 89 میلیون پوندی‌اش در سال 2016 تاکنون کمتر در بهترین فرمش قرار داشته اما واقعیت امر این است که هر وقت سر حال بوده، خط هافبک منچستری‌ها را در دست گرفته و آنها را به سمت پیروزی هدایت کرده است.

بیشتر بخوانید:

رئال مادرید برای انتقال پوگبا رکوردشکنی می‌کند؟

تگ ها


پل_پوگبا اخبار نقل و انتقالات نقل انتقالات پوگبا رئال مادرید پل پوگبا رئال مادرید منچستر یونایتد لالیگا لیگ برتر فوتبال