چرا مهدوی‌کیا برای دومین‌بار پیشنهاد مربیگری در پرسپولیس را رد کرد؟

دو روز قبل خبر دادیم مهدوی‌کیا یکی از گزینه‌های اصلی است اما با شناختی که از او داریم بعید است سرمربیگری پرسپولیس را بپذیرد....

سایت مدال/ حالا در خبرها آمده مسئولان پرسپولیس به مهدی مهدوی‌کیا پیشنهادی داده‌اند و مربی تیم زیر ۲۱ ساله‌های هامبورگ پاسخ منفی دادهاست.
مهدوی‌کیا اخیرا مدرک A یوفا را گرفت. وقتی برانکو سرمربی شد مهدوی‌کیا یکی از چهار گزینه پیشنهادی نژاد فلاح بود و برانکو بی‌درنگ پذیرفت که مهدوی‌کیا دستیارش شود اما اسطوره فوتبال ایران به جای پذیرش قراردادی ششصد میلیون تومانی و استارت مربیگری در پرسپولیس به باشگاه  گفت: من هنوز مدرک نگرفته‌ام و در تیمی کار نکرده‌ام و بعد بیایم مربی پرسپولیس شوم؟ ترجیح می‌دهم بروم پایه‌ها و پله پله مربیگری را یاد بگیرم و انشالله روزی سرمربی پرسپولیس خواهم  شد که بتوانم موثر باشم. 
مهدوی‌کیا از مربی تخصصی عناصر تهاجمی هامبورگ استارت زد.  بعد مربی نوجوان هامبورگ شد و حالا مربی امیدها  شده و طی این مدیریت آکادمی کیا را برعهده دارد. 
کاش همه نگاهی چون مهدوی‌کیا داشتند نه اینکه تصور کنند فراتر از توان خود می‌توانند نقش آفرینی کنند. 
مهدوی‌کیا در شرایطی که اکنون نیز از خیلی گزینه‌های مطرح شده در باشگاه، رسانه‌ها و فضای هواداری می‌تواند کارآمدتر باشد در سالهای آتی می‌تواند برندی برای مربیگری در پرسپولیس باشد. کاش همه مهدوی‌کیا باشند و بدانند که باید در هر کاری پله پله پیشرفت کرد. 
یادش بخیر. آن زمان که پیشنهاد دستیاری  برانکو به آقا مهدی شد او به بنده گفت: می‌خواهم همانطور که در پایه‌ها بازی کردم و بعد به پرسپولیس، تیم ملی و هامبورگ رسیدم در مربیگری هم از پایه‌ها شروع کنم و اینطور نباشد که هنوز از همان اول بروم روی قله. انشاله روزی قسمت باشد سرمربی پرسپولیس هم خواهم شد اما روزی که بتوانم مفید باشم و تجربیات کافی را کسب  کرده باشم. 
او  می‌گفت: الان باید کسی دستیار شود که سالها در مربیگری و لیگ کار کرده باشد نه من که هنوز در مربیگری استارت نزده‌ام. آیا همه مثل مهدوی‌کیا فکر و عمل می کنند؟

بیشتر بخوانید:

حاجیلو سرپرست استقلال باقی ماند

تگ ها


مهدی مهدوی کیا پرسپولیس حسین قدوسی جدایی برانکو پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال