چرا نام شناگر المپیکی ایران تغییر کرد؟!

در حالی که چند هفته قبل شناگر المپیکی ایران معرفی شده بود، در فاصله دو هفته تا شروع اعزام به توکیو همه چیز تغییر کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تصور تا چند روز قبل این بود مهرشاد افقری که توانست بعد از ۱۴ سال در مسابقات شنای انتخابی المپیک بلغارستان در ماده ۱۰۰ پروانه رکورد B المپیک را کسب کند، تنها نماینده ایران در این رشته در المپیک توکیو خواهد بود.


حتی بعد از کسب این سهمیه مسئولان ورزش کشور نیز به او و فدراسیون شنا تبریک گفتند، اما به یک باره فینا(فدراسیون جهانی شنا) متین بالسینی را به دلیل فیناپوینت بالاتر تا قبل از تاریخ بسته شدن سهمیه یونیورسالیتی به عنوان نماینده شنا ایران در ماده ۲۰۰ پروانه معرفی کرد و افقری از حضور در المپیک بازماند.


حالا همان شناگری که از حضور در المپیک بازمانده، ادعای جالبی را در گفت و گو با ایسنا مطرح کرده و می گوید گه او اصلا سهمیه المپیک را به دست نیاورده بوده: «در حقیقت فینا تا تاریخ ۲۰ جون (۳۰ خرداد) برای معرفی سهمیه یونیورسالیتی زمان داده بود و تا ۲۰ جون متین بالسینی که در مسابقات صربستان شرکت کرده بود بیشترین فیناپوینت را داشت و به فینا معرفی شده بود. ما بعد از ۲۰ جون به مسابقات انتخابی المپیک بلغارستان اعزام شدیم و من ۲۵ جون ورودی B را گرفتم که ۵ روز هم از تاریخ انقضای آن گذشته بود. با این شرایط فرصتی پیش نیامد تا اسامی جابه جا شود و متین بالسینی به المپیک اعزام می‌شود.»


به هر حال باید خوشحال بود که فینا به یکی از نمایندگان ایران سهمیه المپیک را اعطا کرده، اما مشخص نیست چطور مسئولان فدراسیون به کسب سهمیه توسط مهرشاد افقری با شرایطی که خودش تشریح کرده، امیدوار بودند!

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو شنا