چرا نگاه کی‌روش به لیگ برتر مثبت نیست؟

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: تقریبا همه اهالی فوتبال در ایران می دانند کارلوس کی روش نسبت به لیگ برتر فوتبال ایران نگاه چندان مثبتی ندارد ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: تقریبا همه اهالی فوتبال در ایران می دانند کارلوس کی روش نسبت به لیگ برتر فوتبال ایران نگاه چندان مثبتی ندارد. برای همین هم هست که خیلی از بازیکنانی که دوست دارند به تیم ملی دعوت شوند ترجیح می دهند لژیونر شوند. اما بد نیست روایت مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال را به این اتفاق بشنویم.

او در این باره گفته است: «وقتی رییس سازمان لیگ بودم، کی روش با من صحبت کرد. انتقاد من این بود که چرا از بازیکنان لیگ برتر استفاده نمی کنی و او گفت، از لیگ شما بازیکنان خوب بیرون نمی آید. پرسیدم علت چیست؟ گفت بازیکنان شما 5 کیلومتر می دوند. شما آن را به 11 کیلومتر برسانید. به کی روش گفتم  راه حل چیست؟ گفت باید جوانگرایی کنید. ما آن زمان یک قانون گذاشتیم که 253 بازیکن مسن را از لیگ خارج کردیم. یک قانون گذاشتیم به غیر از 17 بازیکن بالای 23 سال، بقیه بازیکنان تیم ها باید زیر 23 سال باشند. این موضوع باعث شد که به 10 کیلومتر برسیم. مهدی طارمی و چند بازیکن دیگر آن موقع درخشیدند. جلالی، منصوریان و... گفتند کار بسیار خوبی است. این راه را ادامه دادیم. الان به این نتیجه رسیدیم که مدل موفق دنیا همین است و باید آن را ادامه دهیم.»

این نگاه کی روش به فوتبال ایران همان چیزی است که باعث انتقاد برخی منتقدان از او شده است و کی روش به این متهم می کنند که از بالا به فوتبال ایران نگاه می کند. اما با حرف هایی که تاج در این باره زده است آیا این برداشت ها از نگاه کی روش به فوتبال ایران درست است؟

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال