چرا والورده از بارسا اخراج نشد؟

فلسفه تیم بارسلونا باعث شده تا ارنستو والورده هم‌چنان در پست سرمربی‌گری بارسلونا بماند....

فلسفه تیم بارسلونا باعث شده تا ارنستو والورده هم‌چنان در پست سرمربی‌گری بارسلونا بماند.

فلسفه باشگاه بارسلونا مانع جدایی والورده شده است.
به گزارش مدال، پس از فینال کوپا دل‌ی و شکست بارسلونا بسیار از هواداران بارسا منتظر اخراج والورده بودند اما بارتومئو رسما اعلام کرد والورده فصل آینده هم در بارسا خواهد ماند. با بررسی روند تغییر مربی کاتالان‌ها می‌توان متوجه شد آن‌ها اعتقادی به اخراج سرمربی ندارند و در ۱۶ سال گذشته تنها یک بار فن‌خال را برکنار کرده‌اند.
۱۶ سال پیش و در سال ۲۰۰۳، لويس فن‌خال از بارسا اخراج شد و او آخرین مربی کنار گذاشته شده توسط بلوگرانا بود. پس از فن‌خال رادومیر آنتیچ روی نیمکت بارسا نشست و با پایان قراردادش از بارسا جدا شد. بعد از آنتیچ رایکارد برای ۵ سال هدایت بارسایی‌ها را بر عهده گرفت. سال آخر حضور رایگارد در بارسا به خوبی نگذشت اما لاپورتا علام کرد رایکارد تا پایان قراردادش در بارسا می‌ماند. وقتی قرارداد رایکارد به پایان رسید، گواردیولا روی نیمکت آبی و اناری‌ها نشست. قرارداد پپ تا سال ۲۰۱۲ اعتبار داشت اما خود او تصمیم گرفت در پایان قراردادش از بارسا جدا شود و تیتو جای او روی نیمکت بنشیند. 

 

چرا والورده از بارسا اخراج نشد؟

تیتو ویلانوا بیشتر از ۱ سال نتوانست هدایت بارسلونا را بر عهده بگیرد و به دلیل سرطان از سرمربیگری بارسا کناره‌گیری کرد. بعد از ویلانووا، تاتا مارتینز با قراردادی دو ساله روی نیمکت بارسا نشست اما در پایان سال اول خودش از بارسلونا جدا شد. در نهایت لوئیز انریکه برای ۳ سال سرمربی بارسا شد و حتی سه‌گانه را هم کسب کرد اما در پایان سال سوم قراردادش با بارسلونا را تمدید نکرد.
همانطور که بررسی کردیم هیچ‌کدام از سرمربیان دهه اخیر اخراج نشده‌اند. فن‌خال آخرین مربی اخراج شده توسط بارسلونا بوده است و مدیران بارسا اعتقادی به اخراج سرمربی ندارند.

اخبار مرتبط:

بارتومئو به شایعات پایان داد: والورده یک فصل دیگر می‌ماند

 

چرا والورده از بارسا اخراج نشد؟