چرا والیبال ایران درکمیته‌های کنفدراسیون آسیا مسئولیت مهمی ندارد؟

کارشناس والیبال با تاکید بر اینکه عضویت در کمیته‌های کنفدراسیون نیاز به نفوذ ندارد گفت: کشورهای کم نام و نشان هم در این کمیته ها عضو هستند اما والیبال ایران باید متفاوت باشد....

به گزارش خبرنگار مهر، پس از تعیین تکلیف کمیته‌های کنفدراسیون والیبال آسیا، نمایندگان ایران در پست‌های مهم و کلیدی مانند ریاست و دبیری مسئولیتی کسب نکردند اما تعدادی از اهالی این رشته به عضویت کمیته‌های مسابقات، داوران، مربیان، مالی، پزشکی و ساحلی در آمدند.

در این میان جای خالی ایرانی‌ها در مسئولیت‌های مهم این کمیته‌ها احساس می‌شود.

اکبر نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد گفت: در کمیته‌های کنفدراسیون والیبال آسیا در پست‌های ریاست و دبیری، همان نفرات دوره گذشته ابقا شدند (کمیته مسابقات با ریاست کره‌ای، دبیر ژاپنی، کمیته مربیان با ریاست کره‌ای و دبیر بحرینی) اما در کمیته بازاریابی رئیس فیلیپینی جای خود را به یک اندونزیایی داد و دبیر هم یک فرد کره‌ای شد که در دوره قبل حضور داشت.

کارشناس والیبال در ادامه تأکید کرد: در کمیته مالی رئیس کویتی جای خود را به یک چینی داد و دبیر استرالیایی نیز جایش را به یک هنگ کنگی داد. در کمیته ساحلی نیز رئیس استرالیایی آن در سمت خود ابقا شد و دبیر استرالیایی اش جای خود را به یک فرد هنگ کنگی داد.

وی در ادامه تأکید کرد: در کمیته پزشکی نیز رئیس افغانستانی دوره گذشته با یک فرد تایلندی که در دوره پیش به عنوان عضو حضور داشت تعویض شد و دبیر کره‌ای نیز در سمتش ابقا شد. اعضای کمیته‌ها هم تقریباً همان نفرات دوره گذشته هستند، البته با چند تغییر.

نائینی اظهارداشت: زمانی که با دقت به اسامی دوره گذشته و جدید نگاه می‌کنیم این سوال پیش می‌آید که چرا هیچیک از ایرانی‌ها به عنوان رئیس یا حتی دبیر در این کمیته‌ها انتخاب نشده‌اند؟ نکته قابل توجه این است که در خبرها اعلام شد والیبال ایران با نفوذ داورزنی موفق به حضور ۶ عضو در این کمیته‌ها شده است!

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه بازیکنان ایرانی امروز در جهان والیبال مطرح هستند و در آسیا نیز تیم نخست و بدون رقیب می‌باشند، باید والیبال ایران در این کمیته‌ها صاحب چندین کرسی به عنوان رئیس و دبیر می‌شد نه اینکه تنها به عضویت چند نفر اکتفا کنیم.

نائینی تأکید کرد: علت این را می‌توان در ضعف مدیریت فدراسیون والیبال با ریاست داورزنی دانست، چرا که در کشورهایی که نه در جهان و نه حتی در آسیا مطرح نیستند مانند کویت، سریلانکا، قطر، عمان، مالدیو، هند و کشورهایی که حتی نام آنها را تا امروز نشنیده‌ایم مانند گوام با ۱۶۸ هزار نفر جمعیت، کوک آیلند با ۱۷ هزار نفر جمعیت و مارشال آیلند با ۵۸ هزار نفر جمعیت یک عضو در این کمیته‌ها دارند، پس در نتیجه نباید بزرگنمایی کرد. در واقع داورزنی فقط این نفرات را معرفی کرده و کنفدراسیون والیبال آسیا هم آنها را به عنوان عضو پذیرفته است. درست مانند کشورهای درجه سوم و چهارم آسیا که فقط عضو کمیته‌ها شده‌اند. این گزینش‌ها در حد و اندازه تیم ایران و بازیکنان والیبال ایران نیست.

وی ادامه داد: در نهایت شاید کنفدراسیون والیبال آسیا هم به حق این گزینش‌ها را انجام داده و از اوضاع و احوال داخلی فدراسیون والیبال ایران به خوبی اطلاع دارد که بزرگان و کارشناسان واقعی والیبال در فدراسیون داورزنی جایی ندارند تا جایی که داورزنی یک کارمند ساده را به عنوان مشاوران بانوان فدراسیون انتخاب کرده است، حتی بدون داشتن هیچ تخصصی در والیبال در جلسات هیئت رئیسه فدراسیون هم حضور دارد.

تگ ها


فدراسیون والیبال کنفدراسیون والیبال آسیا والیبال اکبر نائینی