چرا پیکان در جدول پایین‌تر از استقلال قرار دارد؟

پیکان تهران به خاطر دریافت یک کارت قرمز در جدول رده‌بندی پایین‌تر از استقلال است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیکان تهران شروعی فوق‌العاده در رقابت های لیگ برتر داشته است؛ مجتبی حسینی و شاگردانش از ۴ بازی ابتدایی خود در لیگ برتر ۱۰ امتیاز(۳برد و یک تساوی)‌ به دست آوردند و چسبیده به استقلال در صدرجدول رده بندی قرار گرفته‌اند.


نکته قابل توجه درباره پیکان این است که همه ارقام و آمار این تیم با استقلال در ۴ بازی ابتدایی لیگ برتر برابر است. آنها مثل استقلال ۱۰ امتیاز دارند، تفاضل گل شان درست مثل شاگردان فرهاد مجیدی ۴+ است، گل زده و گل خورده شان هم با استقلال یکی است اما در جدول در رده دوم قرار گرفته‌اند.


دوم بودن پیکان در جدول رده بندی حواشی زیادی را در فضای مجازی ایجاد کرده و برخی طرفداران فوتبال خواهان علت این موضوع شدند. در این باره برخی عنوان کردند که فقط به خاطر ترتیب حروف الفبا استقلال در صدرجدول است و پیکان دوم ولی مساله چیز دیگری است.


بر اساس قوانین وقتی آمار و ارقام دو تیم در جدول یکسان می‌شود کار به شمردن کارت های زرد و قرمز می‌رسد. از آنجایی که پیکانی‌ها در هفته دوم لیگ برتر مقابل هوادار یک اخراجی داشتند وعلیرضا کوشکی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد، این تیم اکنون با وجود شرایط برابر با استقلال در رده دوم قرار گرفته و استقلال در صدر جدول قرار دارد.

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال