چرا ژاوی آینده راضی به جدایی از بارسا شد؟

آرتور ملو که زمانی مسی او را ژاوی آینده خواند، طی روزهای آتی جدایی اش از بارسا را رسمی خواهد کرد و راهی یوونتوس می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آرتور ملو تابستان ۲۰۱۸ از گرمیو بود که راهی بارسلونا شد. پس از فتح لیبرتادورس با گرمیو بود که نماینده های بارسا راهی برزیل شدند و حتی بدون هماهنگی با سران باشگاه برزیلی با آرتور پیش قرارداد بستند. عکسی هم در این زمینه منتشر شد که خشم گرمیو را به دنبال داشت ولی در نهایت دو طرف بر سر انتقالی به ارزش ۳۰ میلیون یورو به توافق رسیدند.

آرتور خیلی زود توانست هم تیمی های جدیدش در بارسا را تحت تاثیر قرار بدهد. لیونل مسی در یکی از مصاحبه های خود ضمن تمجید از آرتور گفت که با دیدن او در تمرینات به یاد ژاوی افتاده است.

به این ترتیب او خیلی زود به ژاوی آینده معروف شد ولی سال اول حضور آرتور در بارسا چندان جالب توجه نبود. فصل جاری شرایط بهتر شد و او بیشتر از گذشته در ترکیب بارسا قرار می گرفت اما از ماه گذشته بود که شایعات مربوط به معاوضه او با میرالم پیانیچ قوت گرفت.

رسانه های کاتالونیا از اصرار سران بارسا برای فروش آرتور خبر می دادند در حالی که ستاره برزیلی هیچ تمایلی برای انتقال به یوونتوس نداشت. سرانجام هفته گذشته بود که در ایتالیا ادعا کردند آرتور بالاخره راضی شده تا پیشنهاد یوونتوس را مورد بررسی جدی قرار بدهد و سپس اسکای اسپورتس از توافق نهایی دو باشگاه برای انتقال وی خبر داد.

اما چرا آرتور که هیچ تمایلی برای جدایی نداشت، حالا در یک قدمی یوونتوس قرار دارد؟

دلیل اصلی به رفتار سران بارسا در قبال او بر می گردد. در گفت و گوهای طرفین، بارسا حاضر نشد هیچ تضمینی به آرتور برای فصول بعد بدهد. باشگاه که پس از شیوع کرونا با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو شده، در پی کاهش دستمزدهاست و به آرتور نیز گفته شده خبری از تمدید یا افزایش دستمزد در کار نیست و شاید دستمزد او کاهش نیز پیدا کند ولی در عوض با فروش او، باشگاه از لحاظ مالی در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت؛ ضمن اینکه او از یووه ۷میلیون یورو دستمزد خالص نیز دریافت خواهد کرد.

آرتور قصد داشت در بارسا بماند و تصور نیز می کرد که مسئولان باشگاه نیز با او حس مشترک دارند ولی تصوراتش اشتباه بود. او وقتی راضی به جدایی شد که دریافت سران باشگاه نیز مشتاق فروش او هستند.

بیشتر بخوانید:
رسمی؛ لیورپول قهرمان لیگ برتر انگلیس شد
قهرمانی لیورپول و رکوردهایی که کلوپ به ثبت رساند
ستاره اسپانیایی، قربانی انتقال هاورتز به بایرن مونیخ؟ 

تگ ها


آرتور ملو میرالم پیانیچ لیونل مسی فوتبال جهان نقل و انتقالات اخبار نقل و انتقالات أرتور بارسلونا یوونتوس فوتبال