چرا کاشیما مثل بعضی ها بیانیه نداد؟!

در آستانه بازی حساس پرسپولیس و کاشیما در فینال لیگ قهرمانان آسیا اما لیگ ژاپن نه تنها تعطیل نشده که کاشیما امروز به میدان می رود ......

در آستانه بازی حساس پرسپولیس و کاشیما در فینال لیگ قهرمانان آسیا اما لیگ ژاپن نه تنها تعطیل نشده که کاشیما امروز به میدان می رود. از سوی باشگاه کاشیما هیچ بیانیه ای در این زمینه منتشر نشده است.

 آرتین زهرابی: امروز داشتیم با چند نفر از دوستان، عکس های کشور ژاپن را در گوگل سرچ می کردیم. رسیدیم به بخشی از مدارس فوتبال ژاپن و البته اطلاعاتی هم از باشگاهداری در این کشور کسب کردیم.
باید اعتراف کنیم ژاپن فوق العاده است؛ این کشور که مردمانی مغرور اما کاری و منظم دارد در قاره آسیا همتا و نمونه ندارد. در ژاپن به ندرت می توانید فردی را پیدا کنید که دست از کار بکشد. همه چیز طبق ساعت و بر اساس نظم و برنامه است. در آستانه بازی حساس پرسپولیس و کاشیما در فینال لیگ قهرمانان آسیا اما لیگ ژاپن نه تنها تعطیل نشده که کاشیما امروز به میدان می رود.
از سوی باشگاه کاشیما هیچ بیانیه ای در این زمینه منتشر نشده است. سرمربی این تیم به قانون و نظم سازمان لیگ فوتبال ژاپن احترام می گذارد و با تیم دوم در این بازی به میدان می رود. هیچ تقاضایی مبنی بر این که بازی ما را تعطیل کنید از طرف کاشیما به سازمان لیگ نرفته...
ژاپن این هم پیمان و شریک اقتصادی - تجاری آمریکا، اما ۱۲۰ میلیون جمعیت دارد. مردمانی سختکوش که حتی وقتی برابر یک تیم در لیگ قهرمانان قرار می گیرند تشویق هایشان هماهنگ شده است.
سال ها قبل آنها در بازی با سپاهان، همین بلا را سر تیم ایرانی آوردند. هواداران اوراواردز ژاپن به اندازه طرفداران کاشیما حرفه ای بودند و جو سنگین و ملتهبی را برای نماینده ما ایجاد کردند.
 آنها با اطلاع کافی و تحقیقات لازم برای دیدار با پرسپولیس وارد تهران می شوند. ما برای شکست دادن ژاپنی ها کار سختی در پیش داریم و باید مثل آتها با برنامه منظم و هماهنگ باشیم.
باید بدانیم مقابل کاشیما چه می خواهیم. باید هر دو بازیکن برزیلی این تیم را از مدار بازی خارج کنیم. باید کناره های زمین را در اختیار بگیریم. باید بیشتر به هم پاس بدهیم. باید بیشتر بدویم.
 کار سخت است اما نشدنی نیست؛ ما منتظر یک بازی بزرگ مقابل ژاپنی های سختکوش و استاندارد هستیم...

تگ ها


کاشیما آنتلرز AFC Champions League فوتبال