چرا کاله مازندران دیگر در والیبال مدعی نیست؟

تیم‌ والیبال کاله مازندران چند سالی است که با تدابیر مسئولان ارشد این شرکت خصوصی دیگر میلی برای قدرتنمایی در والیبال ندارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با وجود اینکه والیبال ایران در حال حاضر جزء ۸ تیم برتر دنیا می‌باشد و در شرایط فعلی والیبال ایران، یک برند جهانی است، اما هنوز در بخش های مهم آن نقطه ضعف هایی وجود دارد که یکی از آن ها عدم تصمیم‌گیری به موقع مسئولان ارشد والیبال و ناتوانی در اجرای چند اصل اساسی در والیبال ایران می باشد.


اما جالب تر از آن عدم تصمیم گیری برخی تیم هایی است که در سال گذشته در لیگ برتر تیمداری کرده اند و هنوز مشخص نیست که چه تیم هایی به دلیل مشکلات مالی و مسائلی از این دست تصمیم به عدم تیمداری در لیگ برتر می‌گیرند.


امسال نیز تیم‌های حاضر در لیگ برتر والیبال به جز چند تیم خاص که سال‌های گذشته همیشه با جذب ستاره های والیبال ایران برای قهرمانی تلاش می کردند هنوز به جذب بازیکن اقدام‌نکرده‌اند.


یکی از این تیم‌ها که چند سالی است که برخلاف گذشته دیگر برای قهرمانی نمی جنگد، کاله مازندران است. تیمی که با ۲ قهرمانی، یک نایب قهرمانی و ۳ مقام سومی در لیگ برتر والیبال ایران و یک مقام‌قهرمانی و ۲ مقام سومی در قاره آسیا یکی از تیم‌های پرافتخار والیبال ایران به شمار می رود،‌دیگر به فکر رویا پردازی برای رسیدن به قهرمانی نیست و چند سالی است که با تیمی جوان پا به لیگ برتر می گذارد اما این تیمداری نمی تواند هواداران کاله مازندران که روزی در والیبال ایران آقایی می کردند را راضی کند. آنها هر سال منتظر این هستند تا مسئولان ارشد باشگاه کاله تصمیم جدی را در رابطه با این تیم پرافتخار والیبال ایران‌ بگیرند اما برادران سلیمانی که مالکان شرکت لبنی کاله هستند چند سالی است که دیگر نگاهی به قهرمانی در لیگ والیبال ندارند.


تیم کاله مازندران چند سالی است که با حضور بهروز عطایی سرمربی آملی این تیم به کارخانه بازیکن سازی برای لیگ برتر و تیم ملی والیبال تبدیل شده است و هر سال چندین بازیکن جوان و گمنام در این تیم رشد کرده و به بازیکن های شاخص تبدیل می شوند و در فصل جدید به تیم های متمول کوچ می کنند.


آخرین نمونه همین دیروز رخ داد که میثم صالحی، بازیکن فصل قبل کاله به شهرداری ارومیه پیوست. بازیکنان دیگر هم آنطور که خبر می رسد از عدم تماس مسئولان باشگاه برای تمدید قرارداد یا تعیین تکلیف برای فصل جدید ناراحت هستند. 


با توجه به سیاست کوچک سازی فدراسیون والیبال برای لیگ برتر سال ۹۹ کاله آمل با این روند کار سختی برای تبدیل شدن به یک مدعی در فصل جدید داشته باشد و حتی در رده های پایینی جدول قرار بگیرد. البته که بازیکنان و مربیان کاله مطالبات خود را دریافت کردند و این باشگاه بابت ثبت نام مجدد در لیگ برتر مشکلی نخواهد داشت. 


*‌علی گرجی‌پور

بیشتر بخوانید:
تاریخ برگزاری مسابقات هندبال قهرمانی آسیا جوانان
ارسال پیشنهاد فدراسیون کشتی ایران به اتحادیه جهانی
ترکاشوند: پلی‌آف کیفیت لیگ را پایین می‌آورد 

تگ ها


والیبال کاله مازندران لیگ برتر والیبال ایران منهای فوتبال والیبال