چرا کلوپ دستیار خود را به نشست مطبوعاتی نمی‌فرستد؟

با آغاز آخرین هفته نیم فصل و در اوج حساسیت رقابت های لیگ نشست های مطبوعاتی در شرایطی برگزار شده که در اکثر آن ها دستیاران اول به جای سرمربیان در نشست‌های خبری حاضر شده‌اند....

به گزارش "ورزش سه"، حسین پاشایی، حمید مطهری، سعید الهویی، عباس چمنیان، مجید محافظت کار و... چهره‌هایی هستند که نام آن‌ها را مکررا و در هفته‌های مختلف در نشست‌های مطبوعاتی پیش از شروع مسابقات لیگ می‌شنویم.

افرادی که تعدادی از آن‌ها چهره‌های آینده دار فوتبال ایران و از سرمربی‌های آینده هستند اما در حال حاضر در پست دیگری به مراتب دستیار انجام وظیفه می‌کنند.

این در حالی است که بنابر آیین نامه‌ی برگزاری رقابت های لیگ برتر وظیفه‌ی حضور در نشست مطبوعاتی پیش از مسابقه به سرمربی تیم‌ها تعلق دارد و رفتاری غیر از این یک تخلف محسوب می‌شود. سازمان لیگ برتر فوتبال ایران اگرچه به برخی توصیه‌ها برای عدم برگزاری نشست‌های مطبوعاتی پیش از مسابقه یا انجام آن در شرایطی متفاوت با امروز عمل نکرده به دلیل گرفتاری مربیان و دشواری‌های معمول برای آن‌ها برای حضور در محل هیئت‌ها، دفاتر باشگاه‌ها یا خود سازمان لیگ در نهایت میدان را به دستیاران آن‌ها سپرده است.

نکته اینجاست که اگر شما به عنوان مثال رقابت‌های لیگ‌ برتر انگلیس را تماشا کنید هرگز نامی از دستیاران سرمربیان تیم‌ها نخواهید شنید و اگر فردی غریبه بخواهد رقابت های لیگ برار فوتبال ایران را از طریق نشست‌های خبری تعقیب کند با دیدن اسامی غیر از سرمربیان گمراه خواهد شد.

در مسابقات این هفته جواد نکونام، ابراهیم صادقی، مجید جلالی و محرم نوید کیا سه مربی بودند که فعلا احترام نشست‌های مطبوعاتی را نگه داشته و خود در نشست‌ها حضور یافته‌اند اما سایر مربیان ترجیح داده‌اند به کارهای مهم‌تری بپردازند و دستیاران خود را برای پاسخ دادن به پرسش رسانه‌ها به محل برگزاری نشست‌های مطبوعاتی بفرستند. در عین حال محمود فکری و سعید الهویی هم که امکان حضور در نشست‌های مطبوعاتی را نداشتند با انتشار یک ویدیو شمه‌ای از یک نشست مطبوعاتی را به نمایش گذاشته‌اند.

به نظر می‌رسد راه بهتر انجام نشست‌های مطبوعاتی قبل از مسابقه در آخرین تمرین باز پیش از مسابقات با حضور خبرنگاران نزدیک به هر تیم است و این شرایطی را ایجاد می‌کند که سرمربیان در این نشست حضور پیدا کنند. ضمن این‌ که می‌شود که مدیران رسانه‌ای تیم‌ها را مامور کرد که به عنوان مثال ده سوال خبرنگاران را مطرح کرده و با ارسال یک ویدیو پاسخ‌ها را از سرمربی تیم‌ بگیرند.

همه‌ این‌ها بهتر از آن است که نشست‌های مطبوعاتی پیش از مسابقه در شرایط فعلی برگزار شود البته که احترام دست یاران سرمربی‌ها باید حفظ شود اما اگر رویدادی به عنوان مصاحبه قبل از مسابقه اهمیت دارد باید به شکل واقعی خود برگزار شود.

تگ ها


یورگن کلوپ لیورپول