چرا کلوپ پیشنهاد رفتن به منچستریونایتد را رد کرد؟

یورگن کلوپ و سر الکس فرگوسن در نشستی ویدیویی پیش از دیدار دو تیم لیورپول و منچستریونایتد به گفتگو پرداختند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در آستانه بازی حساس روز یکشنبه لیورپول برابر منچستریونایتد، در نشستی ویدیویی در روز گذشته، سر الکس فرگوسن و یورگن کلوپ با حضور کنی داگلیش و گرت ساوت‌گیت راجع به نتایج درخشان کلوپ در سال‌های اخیر در لیورپول به گفتگو پرداختند. همچنین مربی آلمانی لیورپول فاش ساخت که چرا پیشنهاد رفتن به منچستریونایتد را رد کرده است و اگر اوضاع به شکل متفاوتی پیش رفته بود، ممکن بود کلوپ فردا به جای لیورپول در رختکن منچستریونایتد حاضر باشد.

پیش از رفتن به لیورپول، کلوپ درخواست سرالکس فرگوسن راجع به رفتن به یونایتد و جانشینی وی را رد کرده بود.

کلوپ در سال ۲۰۱۵ جانشین برندان راجرز روی نیمکت لیورپول شد و خیلی زود این باشگاه را تبدیل به قهرمان لیگ برتر و چمپیونزلیگ کرد.

پیش از آمدن کلوپ به لیورپول اما به دلیل موفقیت چشمگیر در هدایت بورسیا دورتموند، باشگاه های زیادی خواهان به خدمت گرفتن این مربی آلمانی بودند.

کلوپ پیشتر راجع به این موضوع که سر الکس فرگوسن در سال ۲۰۱۳ از او خواست تا جانشین‌اش در اولدترافورد شود نیز صحبت کرده بود و گفته بود که زمانبندی این پیشنهاد برای او مناسب نبود و در آن زمان نمی توانست دورتموند را ترک کند.

کلوپ در پاسخ به این سوال که آیا شباهت‌هایی بین شروع به کارش در دورتموند و لیورپول، باشگاه های سابقا موفقی که در حال بازسازی بودند، می بیند، گفت: "این یک چیز آگاهانه نبود که من فکر کنم این تیم ها در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات هستند پس بگذار من به آنجا بروم.

راجع به دورتموند اینطور بود که وقتی آنها علاقه نشان دادند، من احساس کردم که این اتفاق باید بیافتد. قبل از رفتن به دورتموند می دانستم که آنها زیاد اوضاع خوبی ندارند، اما برای من قضیه خود باشگاه، استادیوم و دیوار زرد معروف بود که بسیار دوست داشتم. لیورپول هم تقریبا همین بود.

داستان منچستریونایتد که مردم راجع به آن صحبت می کنند این بود که زمانی که این پیشنهاد را گرفتم برای من زمان مناسبی نبود. من هنوز سه سال با دورتموند قرارداد داشتم و آدمی نبودم که آنها را ترک کنم.

اما داستان کاملا لیورپول متفاوت بود و از همان لحظه اول که پیشنهاد لیورپول را گرفتم احساس کردم که این تصمیم درستی است."

سر الکس فرگوسن در ادامه با ستایش عملکرد یورگن کلوپ در لیورپول گفت که خدا را شکر می کند که بازنشسته شده و لازم نیست با لیورپول فوق‌العاده ای که کلوپ ساخته، رقابت کند.

فرگوسن راجع به دیدار روز یکشنبه لیورپول و منچستریونایتد گفت: "بازی یونایتد برابر لیورپول بازی فصل است. این دو موفق‌ترین و پرافتخارترین تیم های کشورند. من مجبور شدم نه فقط یک تیم، که یک باشگاه را از نو بسازم تا از لیورپول پیشی بگیرم.

خدا را شکر که بازنشسته شده‌ام! چرا که عملکرد لیورپول  در دو فصل پیش فوق‌العاده بوده."

بیشتر بخوانید:

کلوپ: من شبیه سر الکس فرگوسن نیستم

روایت جالب لواندوفسکی از شرط بندی با کلوپ

 

 

تگ ها


فوتبال جهان منچستر یونایتد لیورپول لیگ برتر فوتبال