چرا کمیته اخلاق به ماجرای طارمی و پرسپولیس ورود نمی کند؟

مهدی طارمی و پرسپولیس آشکارا تخلف کردند و طبیعی بود که فیفا چنین حکمی را صادر کند ......

مهدی طارمی و پرسپولیس آشکارا تخلف کردند و طبیعی بود که فیفا چنین حکمی را صادر کند. در حالی صحبت از اعتراض به حکم است که مهدی طارمی هیچ علاقه ای به اعتراض ندارد چرا که اعتراض او اجرای حکم را به تاخیر می اندازد و از آنجایی که در صورت اعتراض بررسی مجدد در اسفند ماه برگزار خواهد شد چه بسا مهاجم پرسپولیس همراهی تیم ملی در جام جهانی را ازدست بدهد.

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی-سخت است و غیر قابل باور که مهدی طارمی نمی دانسته که دارد تخلف می کند؟ چه کسی بود که در تمرینات ریزه اسپور حاضر شد و با این تیم قرارداد امضاء کرد؟ بازیکنی به غیر از مهدی طارمی. به قول براتی اینروزها حتی یک نوشته روی کاغذ معمولی هم تعهد می آورد چه برسد به قرارداد رسمی

ایضا باور این مسئله هم سخت است که پرسپولیس نمی دانسته در حال بازگرداندن بازیکنی است که در تمرین تیم ریزه اسپور حاضر شده و با این تیم قرارداد بسته!

تاریخ قرارداد را پیش تر بستند. پیش از حضور مهدی طارمی در تمرین ریزه اسپور و با این باور که ترک ها درخواست رضایت نامه نکرده اند پس حرف شان خریدار ندارد غافل از اینکه مبنای عملکرد و قضاوت فیفا صداقت است  و این قدر مار خورده که افعی شده و گول این ترفند ها را نمی خورد!

کاری به اصل ماجرا نداریم. تصور کنید این کار را یک بازیکن خارجی و یک تیم خارجی با یک باشگاه ایرانی می کردند. آنوقت ما چگونه در مورد آن ها قضاوت می کردیم. جزء اینکه می گفتیم این رفتار آنها نادرست است.  

راستی چرا کمیته اخلاق به این ماجراها ورود نمی کند. مهدی طارمی با این رفتارها فقط به خود ضربه نزد. به تیمی ضربه زد که مردم صاحبان آن هستند. چهار ماه محرومیت او به پرسپولیس ضربه می زند. او اگر در بازی رفت و برگشت الهلال بازی می کرد شرایط خیلی فرق می کرد و خواهید دید. از همه مهمتر پرسپولیس از دو پنجره محروم شده. نگاه کنید تیم هایی که از پنجره محروم شده اند چه مصیبت هایی کشیده اند. استقلال و تراکتورسازی تبریز. این محرومیت قیمت بازیکنان فعلی تیم پرسپولیس را چند برابر خواهد کرد. باید کلی ناز آنها را کشید که بمانند. به همه این ها جریمه 3 میلیارد تومانی را هم اضافه کنید

این ها تخلف کمی است؟ مگر نه اینکه پرسپولیس یک تیم دولتی است و با بودجه عمومی روزگار را سپری می کند. آیا کمیته اخلاق نباید به عنوان مدعی العموم وارد جریان شود و رسیدگی کند که چرا و به چه دلیل این اتفاقات رخ داده؟ تخلف از این آشکارتر. هر چند پیش تر هم شاهد بودیم دو بازیکن بی کیفیت اوکراینی عضو تیم پرسپولیس شدند و چه ضرباتی که به این تیم نزدند!

این  ها بدتر از مدل موی بازیکنان است که به آنها تذکر می دهیم. ظاهر متفاوت بازیکنان در همه جای دنیا مرسوم است اما این طور نیست که همه از این مدل ها الگو بگیرند واینکه بازیکن دور مویش را سفید می کند به کسی ضربه ای نمی زند. این تخلفات است که به تیم ضربه می زند و تاوانش را باید مردمی بدهند که با تیم زندگی می کنند.

 

تگ ها


اخبار روز مهدی طارمی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال