چرا کوتینیو ملیت پرتغالی می‌گیرد؟

هافبک برزیلی بارسا می خواهد به واسطه همسر پرتغالی اش گذرنامه این کشور را بگیرد ......

هافبک برزیلی بارسا می خواهد به واسطه همسر پرتغالی اش گذرنامه این کشور را بگیرد.

فیلیپه کوتینیو، هافبک بارسلونا قرار است قبل از جام جهانی گذرنامه پرتغالی بگیرد، البته او همچنان برای تیم ملی برزیل بازی خواهد کرد. کوتینیو یکی از سه بازیکن غیراروپایی بارسلوناست و باشگاه اجازه جذب بازیکن غیراروپایی دیگری ندارد. هافبک برزیلی حالا تصمیم گرفته با دریافت گذرنامه پرتغالی یکی از این سه جا را خالی کند.

او در مصاحبه با روزنامه موندو دپورتیوو خبر داد که قرار است برای دریافت ملیت جدید اقدام کند. کوتینیو گفت: «می‌توانم از طریق همسرم ملیت پرتغالی بگیرم.»
اینی، همسر کوتینیو پرتغالی است و بر اساس قانون این کشور او سه سال پس از ازدواج می‌تواند برای دریافت گذرنامه اقدام کند. با این حال کوتینیو همچنان برای برزیل بازی خواهد کرد و در جام جهانی روسیه هم یکی از بازیکنان اصلی این تیم خواهد بود.
پیش از این لوئیس سوارس هم در سال ۲۰۱۴، مدتی پس از پیوستن به بارسلونا گذرنامه اروپایی دریافت کرد. سوفیا بالبی، همسر سوارس ایتالیایی است و مهاجم اروگوئه‌ای از این طریق توانست گذرنامه بگیرد و به‌عنوان بازیکن اروپایی به میدان برود.
در حال حاضر پائولینیو و یری مینا دو بازیکن دیگر غیراروپایی بارسا هستند. وقتی کوتینیو گذرنامه اروپایی بگیرد، بارسلونا تابستان آینده می‌تواند برای جذب آرتور، هافبک برزیلی اقدام کند. موندو دپورتیوو خبر داد که آرتور در این شرایط می‌تواند با خیال راحت به بارسا بپیوندد بدون اینکه مجبور به انتقال قرضی به تیم دیگری باشد.

تگ ها


اخبار روز فیلیپه کوتینیو بارسلونا فوتبال