چرخش ۱۸۰درجه ای؛ بارسا به دنبال تمدید با دمبله

عثمان دمبله که تابستان گذشته در فهرست فروش بارسا قرار داشت، حالا تبدیل به یک بازیکن مهم و تاثیرگذار شده است....

به گزارش "ورزش سه"، عثمان دمبله ستاره جوان فرانسوی، تابستان ۲۰۱۷ و پس از شورش علیه باشگاه دورتموند و خودداری از حضور در تمرینات، توانست مجوز جدایی خود را گرفته و به عنوان جانشین نیمار به بارسلونا بپیوندد. رقم انتقال او، ۱۰۵ میلیون یورو ثابت به علاوه ۴۰ میلیون یورو بندهای متغییر عنوان شد.

در سه فصل گذشته دمبله سایه ای از گذشته خود هم نبود و تحت تاثیر مصدومیت های متوالی هرگز نتوانست ارزش هایش را اثبات کند. تابستان گذشته بارسا تمایل جدی به فروش او داشت ولی دمبله که تا ۲۰۲۲ قرارداد دارد، تحت هیچ شرایطی راضی به جدایی نشد در حالی که گفته می شد از منچستریونایتد پیشنهادی خوب دارد.

دمبله در بارسا ماند و زیر نظر رونالد کومان سرمربی بارسا توانست به روزهای اوجش برگردد. او البته در نیم فصل اول دو نوبت دیگر هم مصدوم شد ولی حالا در ۲۳ بازی متوالی بدون مشکل توانسته در ترکیب بارسا قرار بگیرد و در ۱۸ بازی نیز فیکس بوده است. او ۵ گل زده و ۲ پاس گل داده است و دیگر نمی توان ترکیب بارسا را بدون دمبله تصور کرد.

فرارهای او یک آزار دائمی برای هر مدافعی محسوب می شود و شاید تنها نطقه ضعف او در تمام کنندگی باشد. پیشرفت دمبله باعث شده تا سران بارسا حالا با چرخشی ۱۸۰ درجه ای به فکر تمدید با او باشند.

تیتر یک امروز نشریه موندودپورتیوو نیز به همین قضیه اختصاص دارد؛ اینکه تمایل سران بارسا ۱۰۰ درصد تمدید قرارداد با دمبله است و ستاره فرانسوی نیز مشکلی برای ماندنی شدن در باشگاه کاتالان ندارد.

بارسا تا به اینجا لیگ قهرمانان را از دست داده ولی در لالیگا و کوپا دل ری شانس جدی قهرمانی است. یک دمبله قبراق و سرحال بدون شک می تواند بارسا را به این دو هدف نزدیک تر کند.

تگ ها


عثمان دمبله بارسلونا