چشم بانوان به دربی 90 خشک شد!

نه با فشار فیفا بلکه با مساعدت و اتحاد مسئولان خودمان بانوان به ورزشگاه ها می آیند اما آن روز امروز نیست....

نه با فشار فیفا بلکه با مساعدت و اتحاد مسئولان خودمان بانوان به ورزشگاه ها می آیند اما آن روز امروز نیست.

به گزارش خبرنگار مدال، نگاه معصومش هنوز به میله های ورزشگاه آزادی است، میله هایی که انگار به برق هم مجهز شده اند. با ورود فیفا تصور می کرد به بزرگترین خواسته ممنوعه اش می رسد، حضور در دربی ، تشویق آبی یا قرمز، بوق زدن، فریاد زدن، تشویق کردن، تمرین زندگی گروهی و اتحاد برای موفقیت، تخلیه انرزی، گریه کردن و خندیدن . 
وسط اخبار اما پاک گیج شده است، دولت اعلام کرد هیچ منع قانونی برای حضور بانوان به ورزشگاه ها وجود ندارد. 
نیروی انتظامی اما می گوید : هیچ برنامه ای برای حضور بانوان در دربی نداریم. 
قوه قضائیه هم چنین نکته ای را به ذهن می رساند: هیچ شوخی با قانون شکنان نداریم!
خبر ها دقیقا مقابل هم هستند، بزرگترین مردان رسانه ای دنیا هم نمی توانند این خبر ها را تحلیل کنند و به یک نتیجه مشخص برسند، بالاخره استادیوم بله یا خیر؟ قانون هست یا نیست؟
دخترک زانوها را روی سینه جمع می کند، اشکی می ریزد، همچنان باید انتظار بکشد، هنوز منتظر جمع بندی مسئولان عزیز مانده است، دربی 90 هم از دست رفت، باز هم اتفاق خاصی رخ نداد، آنها هنوز هم منتظرند، همچنان درخواست مساعدت دارند، سیاسی هم نیستند، حتی خواسته اشان را شاید در بخش اجتماعی هم نباید دسته بندی کرد، آنها ورزشی هستند، ورزش دوست هستند، همین. نه بیشتر و نه کمتر، تیمشان را دوست دارند مثل همه مردم . 
شاید وقت آن رسیده که به آنها لبخند بزنیم و ضمن مراقبت از آنها برایشان کارت دعوت بفرستیم به ورزشگاه آزادی. آن هم نه با سیاست خارجی و فشار فیفا، بلکه با روی خوش و مهربانتی و اطمینان دادن به آنها جهت مراقبت از حریمشان در ورزشگاه ها. 
شاید دربی 91، به هر حال این خواسته وجود دارد و ما مسئول مراقبت از دخترانمان همزمان با ارائه فضای معمولی اجتماعی هستیم. 
این درب ها نه با فشار فیفا بلکه با اتحاد و هماهنگی و رافت مسئولان خودمان باز می شود. چند وقت دیگر هیچکس در این رابطه حرفی نخواهد زد انشالله...

 

بیشتر بخوانید:

فاز متر و دمپایی برای دربی 90 فراموش نشود!

تگ ها


باشگاه استقلال باشگاه پرسپولیس دربی 90 ورود بانوان به استادیوم محمد سررشته‌داری فوتبال