چشم و هم‌چشمی به سبک سرخابی‌ها

استقلال و پرسپولیس دو تیم پرطرفدار پایتخت برای تقویت خط حمله خود چشم به مهاجمینی از مالی دوخته‌اند....

پرسپولیس نیز به مانند استقلال به دنبال جذب مهاجمی از مالی است.
به گزارش خبرنگار مدال، پس از جذب شیخ دیاباته توسط استقلال، حال پرسپولیسی‌ها در آستانه جذب مادیبو مایگا مهاجم 31 ساله اهل مالی هستند تا شاهد حضور دو مهاجم اهل مالی در ترکیب سرخابی‌ها باشیم. چشم و هم چشمی پرسپولیس و استقلال در این زمینه در نوع خود جالب بوده و به همین بهانه کارنامه این دو بازیکن را با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم.
شیخ دیاباته و مادیبو مایگا هر دو متولد باماکو، پایتخت مالی، هستند و مایگا چند ماهی از مهاجم شماره 7 این روزهای استقلال زودتر به دنیا آمده است.
هر دو بازیکن در فوتبال باشگاهی فرانسه مطرح شده‌اند با این تفاوت که مایگا چند فصل پس از حضور در لیگ فرانسه راهی لیگ برتر انگلیس شد و دیاباته عمده دوران فوتبالی خود را در فوتبال فرانسه پشت سرگذاشته است.
مقایسه آمار و ارقام این دو نشان می‌دهد که دیاباته آمار گلزنی بهتری داشته چرا که این بازیکن 31 ساله در 250 بازی رسمی باشگاه تا به حال 116 بار گلزنی کرده که از این تعداد 82 گل در سطح اول فوتبال فرانسه و ایتالیا به ثبت رسیده است. این در حالی است که مایگا 324 بازی و 89 گل در کارنامه دارد که در این میان، 56 گل وی در سطوح اول فوتبال فرانسه و انگلیس به ثبت رسیده است.
در سطح باشگاهی، مایگا زودتر از دیاباته راهی خاور میانه شده و در سال 2015 به تیم عربستانی النصر پیوسته است و این در حالی است که دیاباته در سال 2016 به عثمانلی اسپور ترکیه پیوسته و در مجموع حدود دو فصل در فوتبال ترکیه و امارات به میدان رفته است.
در عرصه ملی، مایگا به رغم دیر دعوت شدن به تیم ملی مالی، تعداد بازی ملی بیشتری نسبت به دیاباته دارد. مایگا از سال 2007 در اردوهای تیم ملی مالی حضور داشته و 59 بار پیراهن این تیم را برتن کرده و 13 بار نیز موفق به گلزنی شده و این در حالی است که دیاباته از سال 2005 برای تیم ملی بازی کرده و در مجموع 39 بازی ملی، 15 بار موفق به گلزنی شده است. این دو در جام ملت‌های آفریقا در سال‌های 2012 و 2013 همزمان عضو تیم ملی مالی بوده‌اند.
نکته جالب دیگر، شماره پیراهن این دو بازیکن در ترکیب سرخابی‌ها خواهد بود. دیاباته شماره 7 استقلال را انتخاب کرده و تنها شماره پیراهن پرطرفدار خالی پرسپولیس نیز شماره هفتی است که با جدایی سروش رفیعی خالی مانده؛ شماره پیراهنی که به نظر می‌رسد انتخاب احتمالی مهاجم جدید سرخ‌ها باشد.
 

بیشتر بخوانید:
زمان ورود مودیبو مایگا مهاجم مدنظر پرسپولیس به تهران مشخص شد
پرسپولیس دریبل رونالدینیویی خورد/ مایگا در راه تهران
پرسپولیسی‌ها در انتظار توافق با مهاجم خارجی/ مایگا فردا در تهران؟

تگ ها


دیاباته دیاباته استقلال شیخ دیاباته مادیبو مایگا مایگا پرسپولیس مودیبو مایگا پرسپولیس نقل و انتقالات نقل و انتقالات پرسپولیس نقل و انتقالات استقلال اخبار استقلال اخبار پرسپولیس اخبار نقل و انتقالات استقلال پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال