چفرین: باشگاه‌های سوپرلیگی قطعا تنبیه می‌شوند

الکساندر چفرین، رییس یوفا، تایید کرد که ۱۲ باشگاه موسس سوپرلیگ مجازات خواهند شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، الکساندر چفرین با اعلام اینکه ۱۲ باشگاه موسس سوپرلیگ مجازات خواهند شد، سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس را که همچنان بر ایده ایجاد سوپرلیگ پافشاری می کنند، به نادان هایی که به صاف بودن زمین معتقدند تشبیه کرد و همچنین گفت که در برابر باشگاه های انگلیسی که از سوپرلیگ کنار کشیدند ملایمت به خرج داده خواهد شد.

منچسترسیتی، چلسی، منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال و تاتنهام پس از مواجه شدند با اعتراضات شدید از سوی اهالی فوتبال از سوپرلیگ کنار کشیدند و این اقدام عملا پروژه سوپرلیگ را با شکست مواجه کرد.

پیشبینی می شود که سه باشگاه مادرید، بارسا و یووه با شدیدترین مجازات ها رو به رو خواهند شد که می تواند شامل محرومیت از چمپیونزلیگ در فصل بعد نیز باشد.

چفرین گفت: "همه باید به خاطر کاری را که انجام داده اند با عواقبی رو به رو شوند و ما نمی توانیم وانمود کنیم که اتفاقی نیفتاده است. شما نمی توانید چنین کاری انجام دهید و بعد بگویید: "من مجازات شده ام چرا که همه از من متنفر هستند.

آنها به خاطر کارهای دیگری دچار مشکل نشده اند و خوشان مقصر هستند. کاری که آنها انجام دادند درست نیست و در چند روز آینده خواهیم دید که چه کاری باید انجام دهیم.

اما برای من این تفاوت واضحی بین باشگاه های انگلیس و شش باشگاه دیگر وجود دارد. آنها اول از همه کنار کشیدند و تایید کردند که مرتکب اشتباه شده اند. بزرگ‌منشی زیادی می طلبد که اعتراف کنید من اشتباه کردم.

برای من این ۱۲ تیم به سه گروه تقسیم می شوند؛ شش تیم انگلیسی که اول از همه کنار کشیدند، آن سه تیم دیگر (اتلتیکو مادرید، میلان و اینتر) که بعدا کنار کشیدند و آن گروه دیگری که فکر می کنند زمین صاف است و سوپرلیگ هنوز وجود دارد!

و تفاوت بزرگی بین اینها وجود دارد. اما همه باید در برابر کاری که کردند مسئول باشند. اینکه به چه شکلی، خواهیم دید.

نمی خواهم بگویم روند انضباطی اما باید روشن باشد که همه باید به طریقی متفاوت مسئولیت کارشان را بپذیرند و با عواقبش رو به رو شوند. آیا انضباطی است؟ آیا تصمیم کمیته اجرایی است؟ خواهیم دید. هنوز برای گفتنش خیلی زود است. "

بیشتر بخوانید:

کومان: وقت ندارم به تهدیدهای یوفا فکر کنم

۳ جایگزین احتمالی بایرن، دورتموند و PSG در سوپرلیگ

 

 

تگ ها


یوفا فوتبال جهان فوتبال