چلسی ۱ - ۲ لیورپول؛ تیم کلوپ بوی قهرمانی می‌دهد

لیورپول موفق شد در دیداری حساس در شهر لندن، به ششمین پیروزی متوالی فصل دست پیدا کرده و صدرنشینی خود را تثبیت کند...

لیورپول موفق شد در دیداری حساس در شهر لندن، به ششمین پیروزی متوالی فصل دست پیدا کرده و صدرنشینی خود را تثبیت کند

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج شهر لندن، میزبان لیورپول بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۲-۱ شاگردان کلوپ به پایان رسید.

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد بازی دو تیم از سرعت بالایی برخوردار بود و توپ دائماً روی دروازه دو تیم در رفت و آمد بود. حملات دو تیم ادامه داشت تا در دقیقه ۱۴، سادیو مانه پشت محوطه جریمه یک ضربه آزاد نصیب تیمش کرد تا با پاس کوتاه صلاح، ترنت الکساندر آرنولد، با یک ضربه زیبا و مهارنشدنی دروازه چلسی را باز کند. در دقیقه ۲۰ روی یک ضدحمله سریع، تامی آبراهام صاحب موقعیت شد اما ضربه او با واکنش آدریان راهی به دروازه پیدا نکرد. فشار شاگردان لمپارد در دقیقه ۲۶ نتیجه داد روی یک ارسال و اشتباه مدافعین لیورپول، سزار آسپلیکوئتا دروازه آدریان را باز کرد اما بعد از بررسی VAR، این گل مردود اعلام شد تا میزبان همچنان به دنبال گل اول باشد.

اما دقایقی بعد برخلاف جربان بازی لیورپول به گل دوم رسید. روی ارسال زیبای واینالدوم، روبرتو فیرمینو با یک ضربه سر تماشایی برای دومین بار دروازه کپا را باز کرد تا کار آبی‌ها دشوارتر شود. سرعت بالای بازیکنان لیورپول اجازه نمی‌داد که بازیکنان چلسی بی‌پروا دست به حمله بزنند و در ادامه نیز اتفاقی رخ نداد تا نیمه اول با برتری ۲-۰ لک‌لک‌ها به پایان برسد.

در نیمه دوم باز هم این شاگردان کلوپ بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند. در دقیقه ۴۷ ضربه والی فوق‌العاده فیمینو با واکنش کپا مواجه شد تا اختلاف بیشتر نشود. دقایقی بعد این بار ارسال خطرناک آرنولد به روی خط دروازه توسط سنگربان اسپانیایی چلسی دور شد.

چلسی جلو کشیده بود و روی یک ارسال و توپ برگشتی، ضربه پای چپ کانته با اختلافی اندک از کنار دروازه آدریان به بیرون رفت. حملات میزبان ادامه داشت و شاگردان کلوپ در میانه‌های نیمه دوم بیشتر در حالت دفاعی قرار داشتند. فشارهای چلسی در دقیقه ۷۹ به ثمر نشست. حرکت انفرادی انگولو کانته با یک ضربه استثنایی و دقیق همراه شد تا اختلاف به حداقل برسد.

چلسی که در نیمه دوم بازی به مراتب بهتری را ارائه کرده بود، تمام تلاش خود را برای زدن گل تساوی به کار گرفته بود اما حملات آنها با بی‌دقتی بازیکنان جوانی مثل میسون مونت از دست می‌رفت. در دقیقه ۹۰ ضربه راه دور جورجینیو هم از بالای دروازه به بیرون رفت. تلاش‌های چلسی در ادامه بی‌فایده بود و لیورپول با کسب ششمین پیروزی متوالی ۱۸ امتیازی شد و جای خود را در صدر محکم‌تر کرد.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی چلسی 1 - 2 لیورپول/ ویدیو

خودخواهی صلاح، سوژه بازیکن لیورپول

چلسی ۱ - ۲ لیورپول؛ تیم کلوپ بوی قهرمانی می‌دهد
چلسی ۱ - ۲ لیورپول؛ تیم کلوپ بوی قهرمانی می‌دهد

تگ ها


هفته ششم لیگ جزیره فوتبال جهان یورگن کلوپ فرانک لمپارد لیورپول چلسی-لیورپول لیگ برتر فوتبال