چلسی - لیورپول؛ نسخه انگلیسی جدال آبی و قرمز

شاگردان لمپارد امشب می‌خواهند با پیروزی مقابل لیورپول، فاصله‌شان با صدر را کم کنند....

شاگردان لمپارد امشب می‌خواهند با پیروزی مقابل لیورپول، فاصله‌شان با صدر را کم کنند.

به گزارش مدال، امشب از ساعت ۱۹:۰۰ به دیدار هم می‌روند. دیداری که شاید به دلیل برگزاری در ابتدای فصل هیجان همیشگی‌ را نداشته باشد اما هر دو تیم برد می‌خواهند.
تیم میزبان تکلیف خود را از ابتدای فصل مشخص کرده است. آن‌ها از خرید بازیکن محروم هستند و شانس زیادی برای قهرمانی ندارند اما فرانک لمپارد تیم جوان و بسیار خوبی ساخته است. آبی‌پوشان لندنی به شدت شاداب و جذاب بازی می‌کنند اما در نتیجه‌گیری قابل قبول ظاهر نشده‌اند. این عدم نتیجه‌گیری با توجه به درخشش ستارگان جوان و ظهور مهاجمی ششدانگ به نام آبراهام، در سایه قرار گرفته است. لمپارد فشار زیادی را احساس نمی‌کند اما به هرحال برد در این بازی برای چلسی مهم است.
هرچقدر چلسی استرس قهرمانی ندارد، لیورپول از همین ابتدا می‌خواهد تک‌تک امتیازها را جمع کند تا در انتهای فصل افسوس نخورد. ۱۵ امتیاز از ۵ بازی، جای هیچ انتقادی از شاگردان کلوپ نمی‌گذارد اما بازی مقابل چلسی اولین دیدار سخت لیورپولی‌ها است. ‌‌آن‌ها آخرین دیدار خود را مقابل ناپولی واگذار کردند و با تیم دوم لیگ یعنی سیتی، ۵ امتیاز اختلاف دارند اما بعید به نظر می‌رسد بدون استرس برای کسب برد به میدان پا بگذارند.
***
این دو تیم ۵۴ بار در چهارچوب لیگ برتر باهم دیدار کرده‌اند. هر تیم صاحب ۲۰ برد شده و ۱۴ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.
چلسی با ۱۸ برد بیشتر از هر تیم دیگری صدرنشین‌ها را شکست داده است.
لیورپول در ۴۴ بازی اخیر خود در لیگ برتر تنها ۱ بار شکست خورده است.
آبراهام، مهاجم جوان چلسی در ۳ دیدار اخیر حداقل ۲ گل به ثمر رسانده است.
***
ترکیب احتمالی چلسی:
کپا آریزابالاگا، کریستینسن، توموری، آزپلیکوئتا، امرسون، کانته، کواچیچ، جورجینیو، آبراهام، پولیشیچ، ویلیان
ترکیب احتمالی لیورپول:
آلیسون، فن‌دایک، ماتیپ، آرنولد، رابرتسون، هندرسون، فابینیو، واینالدوم، صلاح، مانه، فرمینیو

 

تگ ها


پیش بازی تمی آبراهام چلسی لیگ برتر فوتبال