چلسی-منچستر یونایتد؛ وقتی دنیا وارونه می شود!

بی شک حساس ترین دیدار این هفته جزیره در لندن و ورزشگاه خانگی چلسی برگزار می شود ......

بی شک حساس ترین دیدار این هفته جزیره در لندن و ورزشگاه خانگی چلسی برگزار می شود.
مصافی که در آن آبی های لندن پذیرای تیم مربی اسبق خود "ژوزه مورینیو" خواهند بود.

چیزی که در این بین می تواند جذابیت داشته باشد، سبک و فرم بازی این دو تیم است که با سالهای گذشته شان تفاوت بسیاری زیادی دارد!

زمانی که در فوتبال صحبت از بازی تدافعی یا اصطلاحا"دفاع اتوبوسی" می شود، هواداران یاد تیم هایی مثل "اتلتیکو"،"یونان ۲۰۰۴"،"ایتالیای دهه هشتاد و نود"و چلسی قرن جدید می افتند.

اصلا دفاع اتوبوسی چلسی در این سالها ورد زبان خیلی ها بوده و اغلب هوادارن آبی ها را با نوع دفاع منسجم و بردهای اکثرا اقتصادی و یک گله اش میشناختند.

اما چلسی "مائوریتزیو ساری" یک تیم کاملا تماشایی و متحول شده است، آنها نه تنها در دفاع منسجم و خوب عمل میکنند و بلکه در فاز هجومی تیمی به شدت خطرناک و قدرتمند هستند.

چلسی این روزها فوتبال چشم نوازی بازی میکند و گویا ساری توانسته تلفیقی از دفاع ایتالیایی و بازی مالکانه و سرعتی اسپانیایی را در تیم جدیدش به وجود بیاورد که از "استمفورد بریجی ها" تیمی جذاب و دوست داشتنی ساخته است!

در سوی دیگر از میراث "سِر الکس" فقط نامش باقی مانده و یونایتدی که بی امان حمله میکرد و 
به حریف زخم میزد، کاملا "مورینیزه" شده و سبک و سیاق تدافعی به خود گرفته است و اول در فکر گل نخوردن و سپس ضربه زدن به حریفان است و الحق که تیمهای آقای خاص در جمع شدن در دفاع و ضد حمله زدن مهارت بسیار بالایی دارند! یونایتد ژوزه هم از این قاعده مستثنا نیست

 جذابیت این بازی هم در همین است که تقابل دو سبک متفاوت است و نکته دیگر این که هر دو تیم با گذشته شان هیچ سنخیتی ندارند  و انگار قرار است هرکدام در نقش دیگری بازی کنند و باید دید برای این ایفای نقش جدید تا چه حد تبحر دارند!

آیا چلسی که منچستر گونه بازی میکند پیروز است یا یونایتد با دفاعی چلسی وار حریف را به زانو در میاورد؟

تگ ها


لیگ برتر فوتبال