چلسی می‌خواست نابودم کند؛ مورینیو را زدم!

مارک کلاتنبرگ جزئیاتی جدید از شب جهنمی خود در لندن، پس از بازی جنجالی چلسی و منچستر را فاش کرد و اینکه چگونه چلسی او را تا مرز ویران شدن برد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مارک کلاتنبرگ داور مشهور انگلیسی ۲۷ اکتبر سال ۲۰۱۲ مورد اتهام نژادپرستی قرار گرفت. او در بازی بین چلسی و منچستریونایتد در استمفورد بریج قضاوتی جنجالی داشت و دو بازیکن چلسی یعنی فرناندو تورس و ایوانوویچ را اخراج کرد ضمن اینکه یک گل منچستر که توسط چیچاریتو در موقعیت آفساید به ثمر رسیده بود را نیز قبول کرد. گلی که باعث شد یونایتد ۳-۲ برنده شود.

در جریان آن بازی هواداران و بازیکنان چلسی از تصمیمات او بسیار خشمگین بودند و در پایان بازی کلاتنبرگ متهم شد که به اوبی میکل و خوان ماتا توهین نژادی کرده است. ماتا در آن مقطع بازیکن چلسی بود.

دو بازیکن چلسی گفته بودند که با گوش خودشان شنیده اند که مارک کلاتنبرگ، جان اوبی میکل را میمون خطاب کرده است.

کلاتنبرگ بیان هرگونه اظهرات نژادپرستانه را رد کرد و اطمینان داشت که مقامات اتحادیه فوتبال انگلستان بی گناهی وی را تایید می کنند چرا که میکروفونی که بر روی دهان او نصب شده هرگونه مکالمه ای را ضبط می کند.

کلاتنبرگ همچنین متهم شده بود به خوان ماتا دشنام اسپانیایی داده است. پلیس لندن اعلام کرد در خصوص موضوع کلاتنبرگ تحقیق خواهد کرد اما در نهایت او از تمامی اتهامات تبرئه شد هرچند که ۴ هفته نتوانست قضاوت کند.

کلاتنبرگ در کتاب بیوگرافی خود و در مورد آن شب جنجالی گفته است:« در اتاق داوران نشسته بودم که اوبی میکل وارد شد. به شکل غریزی خودم را عقب کشیدم اما میکل غیر قابل کنترل نشان می داد. به خودم گفتم خدای من این دیگر چه جهنمی است. عصبانیت و خشم را در چشمان او می دیدم و فریاد می زد پاهایم را خواهد شکست. او تلاش داشت مرا بگیرد و به من ضربه بزند اما یک نیروی امنیتی سر رسید و او را از من دور کرد. میکل تنومند بود و از لحاظ فزیکی قدرتمند و طبیعی بود که بترسم.

سعی داشتم از خودم دفاع کنم  تا به من آسیبی نرسد اما به شدت می لرزیدم. سپس دی متئو و ادی نیوتون مربیان چلسی به اتاقم آمدند در حالی که من هنوز به شرایط عادی بر نگشته بودم. نگرانم بودند و البته معتقدم بیشتر نگران این بودند که در گزارشم چه چیزهایی خواهم نوشت.»

کلاتنبرگ در ادامه می گوید:« همان شب به این درک رسیدم که باشگاه های فوتبال چه کنترلی روی رسانه ها و نظرات عمومی دارند. روی وفاداری کورکورانه هواداران شان حساب می کنند و حرف شان را به کرسی می نشانند. چلسی قهرمان اروپا بود و من یک داور بی پناه. شما باشید حرف کدام را باور می کنید؟.

من در خانه ام زندانی شده بودم. بله، زندانی در خانه خودم و اجازه نداشتم حرف بزنم. نمی توانستم به دنیا بگویم که بی گناهم. نمی توانستم بخوابم و به خواندن روزنامه ها و مشاهده اخبار و شبکه های اجتماعی مشغول بودم. شاید درست نبود ولی می خواستم بدانم در مورد من چه می گویند. بیرون خانه ام خبرنگاران و عکاسان بودند و منتظر حرکتی از سوی من. همه می خواستند اولین کسی باشند که از من عکس می گیرند. همان اتفاق می توانست حرفه و زندگی ام را ویران کند. خفه شو میمون و احمق اسپانیایی، اتهامت دروغینی بودند که به من نسبت داده بودند. ترس، بدتر از زندانی شدن است. مرا نژادپرست خطاب می کردند و این بدترین محکومیت ممکن در زندگی از نظر من است. یک محکومیت ابدی و غیر قابل بازگشت. »

اتحادیه فوتبال انگلیس یک ماه بعد ضمن تبریئه کلاتنبرگ، اوبی میکل را ۷۶ هزار پوند جریمه کرد و سه هفته نیز حق همراهی چلسی را نداشت.

تنش با مورینیو

پس از تساوی منچستر و استوک در ژانویه ۲۰۱۷ مورینیو وارد اتاقم شد در حالی که مشغول عوض کردن کفش هایم بودم. ژوزه معتقد بود که باید یک پنالتی برای یونایتد می گرفتم. کفشم را به سمت او پرتاب کردم و ژوزه از حیرت میخکوب شده بود. به خانه رفتم و با بازبینی صحنه متوجه شدم که تصمیمم درست بود. به خودم گفتم نگذار چنین اتفاقات احمقانه ای آزارت دهند و به راحتی هم خوابیدم.»

تگ ها


جون اوبی میکل آ اس رم مارک کلاتنبرگ ژوزه مورینیو فوتبال جهان منچستر یونایتد چلسی لیگ برتر فوتبال